Literatura Manga Recenze

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 – nový svět, nová pravidla

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 je pokračováním Jak jsem se reinkarnoval coby sliz. To asi nikoho nepřekvapí, pokud tam někde v dáli je někdo, kdo očekával číslo 3 po 1, tak je mi holt líto. Ale dost bylo srandiček. Druhý díl přináší pokračování životních příhod Satoru Mikamiho, coby malého slizu s velkou mocí.

Bouřný Rimuru nemá ani chvilku klidu

Pro začátek si lehce shrňme obsah prvního dílu. Ano, tím mám na mysli spoilery. Sedmatřicetiletý Satoru Mikami je pobodán a reinkarnuje se do podoby malého slizu a přesune se do nového, magického světa. Při svém transferu získá mnoho užitečných schopností, z nichž nejdůležitější jsou Velemudrc, který mu říká, jak co funguje, a Predátor, která mu umožní získat další schopnosti. Během objevování nového světa, narazí na uvězněného draka Veldoru, se kterým se rychle spřátelí a pozře ho, aby mu pomohl z jeho vězení. Nakonec narazí na gobliny, stane se jejich lídrem, pojmenuje je a díky tomu získají na síle a kráse. Nakonec se rozhodne, že postaví město, a tak se vydá do trpasličího města pro řemeslníky. Všichni víme, že trpaslíci jsou ti nejlepší na řemeslnou práci. Věci však nejdou úplně podle plánu, a tak Rimuru na konci knihy opouštíme, když stane před soudem, kterému předsedá samotný trpasličí král.

Na začátku druhého dílu se s Rimurem setkáváme na stejném místě, kde jsme ho v tom minulém opustili, tedy před soudem. A je to soud v tom nejfeudálnějším slova smyslu, tedy pokud je to vůbec slovo, tady si nejsem úplně jistá. Soudcem i porotou je král, možná je i katem kdoví. Obžalovaní mohou promluvit jen, když jsou vyzváni nebo pokud je král osloví napřímo. A aby toho nebylo málo, jejich právník je sketa, která je zradí ve prospěch žalující, jež je vysoko postaveným hodnostářem. Po tomto výčtu vás jistě nepřekvapí, že soud neskončí úplně ve prospěch Rimura a jeho přátel. Naštěstí nedojde na to nejhorší (trest smrti), ale jsou pouze vyhoštěny společně s mistry řemeslníky, se kterými se mezitím skamarádili. A tak Bouřný Rimuru přesune své budoucí město a všechny gobliny mimo trpasličí království. Na novém místě se setkává s dívkou ze svého světa, která si dokonce zachovala svou podobu, a skupinou dobrodruhů, která ji doprovází.

Stále je tu ten DnD vibe

I tento díl přináší atmosféru plnou dobrodružství a humoru. Nevím jak vy, ale já jsem měla pocit, jako bych četla záznam DnD sezení skupiny kamarádů. DM této kampaně je velmi dobrý vypravěč, hráči jsou skvělí roleplayeři, prostě je to lahoda číst. Obzvlášť pokud jste, stejně jako já, nadšenci do DnD či Dračího doupěte. Přidejte k tomu k tomu Rimurův lehce sarkastický humor, popkulturní narážky a máte příjemnou zábavu na jedno či dvě odpoledne. Díky tomu, že většina zákonitostí nového světa nám byla vysvětlena v prvním díle, dočkáme se v tomto díle mnohem více akce. Čím pevnější obrysy dostává tento svět, tím více se začíná vykreslovat úděl našeho, malého slizu. A že to to nebude mít lehké. Na konci mangy samozřejmě nechybí psaný text, jehož autorem je drak Veldora. Jeho myšlenky nám dodávají lepší pochopení toho, co se děje, protože zná chod svého světa velmi dobře. Navíc je vtipné sledovat, jak málo chápe Rimurovi myšlenkové pochody a činy.

Co se týče vizuálu, pokračuje i druhý díl v nastaveném směru standardní mangy. Což je asi něco, co jsme všichni očekávali. Přece jen je to teprve druhý díl. Takže se těšte na pěkné muž, prsaté ženy a sliz. Samozřejmě opět nechybí krátký návod, jak se čte manga. Najdete ho tam, kde normálně začíná západní komiks.

Pokračujeme dál?

Rozhodně. Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 přineslo přinejmenším stejné množství zábavy a dobrého příběhu jako první díl. Dle mého názoru je ještě lepší. Příběh se nám začíná opravdu rozjíždět a už se začínají objevovat náznaky hlubší zápletky. Tentokrát se nám dostalo mnohem více akce a konfliktu. Mangu opět přečtete jedním dechem a já se rozhodně těším na další díl, protože zápletka už začíná nabírat pevnější obrysy, které vás možná donutí přemýšlet o tom, co bude dál. Pokud vás bavil první, tenhle za ním rozhodně nezaostává.

Za poskytnutí recenzního výtisku děkujeme nakladatelství Crew.

Verdikt

90% Skóre

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 2 je výborně navazuje na atmosféru předchozího dílu. Tentokrát se nám ale dostalo mnohem více akce, při které Rimuru nezapomíná vše vtipně a lehce sarkasticky okomentovat.

PLUSY

  • Humor
  • DnD atmosféra
  • O poznání více akce oproti předchozímu dílu

MÍNUSY

  • Hlavní zápletka zatím pouze lehce naznačena
  • Pro někoho může být DnD atmosféra otravná

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Výtvarné pojetí 0%
  • Postavy 0%

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *