Filmy & seriály

Narnie přijde v podobě další filmové adaptace

Jak bylo již roku 2018 oficiálně oznámeno, kritikou uznávaná Greta Gerwig se má ujmout role nad režírováním nových připravovaných filmových adaptací Letopisů Narnie pro Netflix. Dle všeho má režírovat dva filmy, ovšem jaké to budou, je zatím ve hvězdách. Dalo by se ovšem předpokládat, že půjde o první dva. Série knižních předloh od C. S. Lewise započala Čarodějovým synovcem; podle oficiálních prohlášení bychom se měli dočkat přepracování všech knih, tudíž před Gerwig nejspíš stojí první dva díly.

Není to však ani zdaleka její první větší projekt – Barbie, která právě běží v kinech, je rovněž její práce a dle pozitivních ohlasů, které snímek sklízí, je nepravděpodobné, že by mohlo jít o propadák. Nicméně, kdoví. Nebylo by to ostatně poprvé, kdy by spolupráce se streamovací službou skončila nešťastně. Že Netflix tvůrcům přistřihává křídla v rámci jejich práce není ostatně nic nového. Bližší podrobnosti, kdy by asi měly filmy vyjít, nejsou známy.

Obavy

V rozhovoru pro Entertainment Weekly se Greta svěřila se svými pocity: „Ještě jsem si to ani pořádně neuvědomila, ale mám z toho patřičný strach, což mi připadá jako dobrý začátek. Myslím, že když se bojím, je to vždycky dobré znamení. Možná, že až se přestanu bát, bude to jako: „Možná bych do toho neměla jít.“ Ne, mám z toho hrůzu. Je to výjimečné. A je to vzrušující.“

Před mladou režisérkou určitě stojí nesnadný úkol. Točit reboot po letech, kdy Disney přišlo s vlastními adaptacemi znamená přijít s vlastní dávkou originality, vdechnout projektu cosi vlastního, nového. Nezdá se ale, že by se chystala zůstat pouze u tohoto. Dodala: Doufám, že během doby, co budu natáčet, natočím spoustu různých filmů. Chci dělat velké i malé věci a všude mezi tím, a mít další velké plátno je vzrušující a zároveň skličující.

Závěrem

Původní adaptace knih vyzdvihly jen drobný zlomek všeho, co se v knihách odehrávalo – jak už to tak bývá. Vzhledem k tomu, že však Netflix oznámil natočení sedmi částí (podle sedmi knih), lze počítat s tím, že rozpohybují všechny díly a my tak na vlastní oči uvidíme i to, co doteď žilo pouze v naší mysli.

Připomeňme si, že jsme ve filmech sledovali příběh čtyř sourozenců z Británie. Ti uprchli před druhou světovou válkou na venkov, kde je v jedné skříni čekalo mnohem víc, než by kdokoliv mohl očekávat, a o kožešinové kabáty zrovna v tu chvíli nešlo. Poté se do Narnie vrátili ještě všehovšudy dvakrát (tedy, ne všichni), a pokud také patříte k těm, co prvně viděli filmy a až pak zjistili, o co všechno jste tím přišli, možná tímto pro vás svítá naděje. Doufejme jen, že to bude stát za to.

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

2 Comments

  • Veronika Vosyka 30 listopadu, -0001

    Bože jen to ne. Proč se všechno rebootuje proč? To nemůžou přijít s vlastními nápady na filmy?

    • League of Legends cz/sk 30 listopadu, -0001

      protoze prijit s vlastnim napadem dnes neni IN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *