18+ Filmy & seriály

Na co v dubnu do kina

Nejočekávanější film roku, Duna: Část druhá, je sice již za námi, ale to neznamená, že bychom měli na kina zanevřít. Právě naopak: i filmy s nižším rozpočtem a menším marketingem můžou nakonec příjemně překvapit. Zda to bude případ dnešního výběru, to nevíme. Minimálně trailery ale vypadají dost slušně!

Smršť

Pokud neznáte slovenského autora Jozefa Kariku, měli byste se zvednout, jít do knihovny či knihkupectví a okamžitě to napravit. Karika je mistr mysteriózních dramat. Nejznámější je nejspíše jeho Trhlina, která byla pod stejným názvem i nafilmována. Filmové zpracování Trhliny je však značně kritizované: jak tedy dopadne zfilmovaná Smršť? Doufejme, že vzhledem k tomu, že nejde o věrnou adaptaci, ale spíše o „sequel“, o dost lépe.

Forenzní psycholog Martin Lang (Tomáš Maštalír) přijíždí se svou manželkou Pawlou (Anna Geislerová) do lázní v horách. Místo slibovaného odpočinku ale Lang obdrží balíček s důkazním materiálem k „jízdě smrti“, na jejímž konci zůstali čtyři mrtví. To by nebylo tak podivné, pokud by případ nebyl spojen s vyprávěním přeživšího o tajemné ženě v černém, která podle něj celou tragédii způsobila…

Slovensko – česká Smršť se do kin přihnala 4. dubna 2024.

Trailer: Smršť

Krotitelé duchů: Říše ledu

Nejnovější přírůstek do Ghostbusters franšízy je tu: Krotitelé duchů: Říše ledu přímo navazuje na předchozí Odkaz. Vrací se Egonovo příbuzenstvo v čele s Mckennou Grace, Finnem Wolfhardem a Paulem Ruddem, přičemž tentokrát se k nim v boji proti entitám připojí i původní skvadra Krotitelů alias Bill Murray, Dan Aykroyd a Ernie Hudson. Už Odkaz se snažil hrát na nostalgickou strunu, ale tady, tady bude nostalgie – alespoň doufejme – z plátna doslova téct.

Spenglerovic rodina tentokrát vyrazí z opuštěné farmy do New Yorku, a sice přímo do legendární hasičské stanice. Její majitelé mají nyní přísně tajnou laboratoř, ve které se pokouší posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Probudil se ale starobylý artefakt, a celému světu hrozí příchod nové doby ledové: nezbývá tedy, aby se staří i noví Krotitelé duchů spojili a společně se pokusili o záchranu planety…

Připravte se na tuny (pravděpodovně zmrzlé) ektoplazmy, Krotitelé duchů: Říše ledu vletí do kin 11. dubna 2024!

Trailer: Krotitelé duchů: Říše ledu

Abigail

To si tak jednoho dne řeknete, že vás poctivá práce fakt nebaví. Ale jak si vydělat pořádné peníze, aniž byste pro to museli hnout prstem? Banky vykrádá každý druhý, z benzínek moc nekouká… ale hehe, co takhle unést dítě nějakého hlavouna a říct si o tučné výkupné? To by mohlo vyjít, že?

Přesně tenhle myšlenkový pochod mají únosci v Abigail. To ale ještě netuší, jak moc se s únosem tohoto křehkého děvčátka v baletním úboru sekli: protože Alisha Weir jako Abigail je všechno, jen ne křehká. A únoscům to dojde až ve chvíli, kdy začnou jeden po druhém dosti krvavě umírat… Pokud chcete vidět násilnou variaci na Sám doma, jste na správné adrese! Protože Abigail je 117 minut dlouhý horor o krvelačné dívence v nadýchané sukénce…

Abigail na svých baletních piškotech vtančí do kin 18. dubna 2024.

Trailer: Abigail

Spy x Family Code: White

Film Spy x Family Code: White je založen na populárním Spy x Family anime. Příběh o špionovi, nájemné zabijačce a dítěti, které umí číst myšlenky, si získalo bezpočet příznivců po celém světě. Není divu: navzdory násilné povaze svých zaměstnání jsou Loid, Yor i jejich adoptovaná dcera Anya postavy, která vám při sledování jejich eskapád snadno přirostou k srdci. A nyní se tito japonští antihrdinové dostali i na stříbrné plátno!

Po obdržení rozkazu o svém nahrazení v operaci „Puštík“ se Loid rozhodne pomoci Anye vyhrát kuchařskou soutěž v Eden Academy tím, že připraví ředitelovo oblíbené jídlo. Doufá, že tím zabrání svému nahrazení. Forgerovic rodina tak odcestuje do oblasti původu daného jídla, a rozjede tam řetězec akcí, který by potenciálně mohl ohrozit světový mír…

Spy x Family Code: White bude v kinech od 25. dubna 2024.

Trailer: Spy x Family Code: White

Boy Kills World

A nakonec tu máme už na první pohled totálně vyšinutý film s Billem Skarsgårdem v hlavní roli němého a hluchého mládence, který se žene za pomstou své rodiny. Boy Kills World se odehrává v postapokalyptické budoucnosti, ve které mu Hilda Van Der Koy (Famke Janssen) vyvraždila rodinu, a nyní každý rok pořádá s maskoty cereálií vybíjenou svých oponentů. Hlavní postava, která se jmenuje jednoduše „Boy“, na sobě celé roky pracovala. S hlasem H. Jon Benjamina (Archer, Family Guy) v hlavě Boy trénoval, aby byl silný a mohl se Hildě jednoho dne postavit a zničit ji. Asi netřeba říkat, že nás čekají krkvavá jatka!

Boy Kills World startuje v tuzemských kinech 25. dubna 2024.

Trailer: Boy Kills World

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *