Hry Knihy Literatura

Vařte a pečte znovu podle Azerothu

Že hromadu zábavy si hráč může užít i za plotnou, je fakt, který poznává čím dál víc lidí vařením nepolíbených. A koho by snad vaření nelákalo, určitě se mu stalo aspoň to, že začal slintat při pohledu na ten shluk polygonů, co měl jeho avatar k obědu.

Kuchařky z fikčních světů, to je fenomén, jehož vůně se line i do našich končin. Není tedy divu, že po úspěchu World of Warcraft: Oficiální kuchařka od Chelsea Monroe-Cassel přichází její nástupce, od stejné autorky.

World of Warcraft: Nové příchutě Azerothu je rozsáhlým rozšířením nabídky receptů. Slovo „rozšíření“ je klíčové, protože recepty jsou převzaté právě z datadisků tohoto mnoho let běžícího MMORPG.

I proto, je klíčovou postavou knihy pandarenský kuchař Nomi, který při sbírání receptů procestoval nejenom rodnou Pandarii, ale i třeba Roztříštěné ostrovy, nebo Stínové země. Jeho komentář provází celou kuchařkou a občas i nabídne poznámky, jak jídlo upravit, ba dokonce vylepšit.

Jablka plněná masem, Brivelthwerpovy křupavé zmrzlinové tyčinky nebo Kul Tiramisu – komu se začaly sbíhat chutě jen po přečtení těchto receptů, určitě neprohloupí koupí kuchařky. Navíc je to skvělý dárek pro někoho, kdo skutečně vařit umí a třeba vás pak pozve na opravdu fantaskní večeři.

Kniha vychází ve spolupráci Nakladatelství Crew a FANTOM Print. Obě nakladatelství se světu Warcraftu věnují dlouhodobě a při propagaci této kuchařky nezahálí. Už teď si můžete pustit videorecepty, které připravili společně s kuchařkou Mirkou van Gils Slavíkovou. Jde o recepty na Hrozníkové tartaleky a Kakaové palačinky. Oba recepty jsou ze zmíněné kuchařky a nemusí se jich bát ani začátečník. Třetí, závěrečný recept je už za rohem, ale nebojte se, v knize jich je ještě hromada.

Mirka van Gils Slavíková bude přítomna i na křestu kuchařky, který se bude konat ve středu 30. listopadu v 17:00. Fanoušci vaření a Warcraftu (a ne nutně obojího najednou) by se v tento čas tedy měli ukázat v prodejně Knihy Dobrovský v pražském OC Letňany.

Foto: Crew

Vaříte rádi? Hrajete přitom i „WoWko“? Dorazíte na křest? Napište nám do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *