Hry

PoE: Forbidden Sanctum nová liga láká na roguelike

Path of Exile je diablovka, která se milovníkům žánru akčních RPG nemusí nijak dlouze představovat. To na co se hráči téhle hry pravidelně těší v časovém intervalu tří měsíců jsou dozajista nové ligy. Jedná se o čerstvý start, kdy nevlastníte vůbec nic a zároveň je přidána ligová mechanika. Tou novou v expanzi 3.20 je Forbidden Sanctum. Grinding Gear Games mnohdy s herními žánry experimentuje, ale nebývají tyto pokusy vždy kladně přijaty. V tomto rozšíření nás čeká dungeon rozdělený do jednotlivých pater s tím, že každé patro bude rozděleno do několika místností a na konci bude čekat boss. Po projití všech čtyřech pater bude čekat pak finálový boss Sanctumu.

Milovníci her jako je Darkest Dungeon budou jistě nadšeni, ale ty ostatní bude čekat zklamání. Ve Forbidden Sanctum vás bude po cestě čekat celá škála rozhodování. Můžete narazit na místnosti kde vaše postava může podlehnout menšímu i většímu prokletí. Toto bude ovšem možné vyvážit. Zároveň čím dál do hlubin dungeonu poběžíte tím více negativních efektů vás bude ovlivňovat a postup dál bude o to těžší. Každý běh přes Sanctum pak bude zcela odlišný zážitek. Kromě jednotlivých prokletí, jenž si budete muset hlídat budete narážet i na různé pasti.

Čím náročnější to pro vás bude tím cennější odměny na vás budou čekat. Během běhu dostanete na výběr, zda si odměnu vyberete hned a nebo počkáte až dostanete lepší. Aby hráči uchovali zážitek podobný roguelike, vývojáři trvají na tom, že mocné relikvie, na které narazíte během prozkoumávání Sanctum budou propojené s účtem a nebudou obchodovatelné. jako u všech děsivých bossů v Path of Exile i ve Forbidden Sanctum vás na konci čeká několik unikátních předmětů, které můžete získat pokud ho dokážete skolit.

Toto rozšíření ovšem není vše co se chystá pro Path of Exile. Dojde k určitému vyvážení endgamu. Toho se má týkat i úprava stromu pasivních dovedností Atlasu. Nový režim pro veterány Ruthless se pak vymaní z alfy. Forbidden Sanctum s tím zároveň nabídně nějaké nové skilly a supporter packy pokud by někdo vývojáře rád podpořil. Path of Exile je zdarma ke stažení na Steamu a Epic Games Store. Můžete ji též získat na Playstation 4 a Xbox One. Rozšíření 3.20 dorazí do hry 9. prosince na PC. A o týden později se ho dočkají konzolisti.

Oficiální trailer Path of Exile: Forbidden Sanctum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *