Filmy & seriály

Na co v květnu do kina

Po trošku sušším dubnu se nám program v kinech opět začíná zelenat. V nabídce jsou rovnou tři dlouho očekávané hollywoodské snímky, jeden hororový z evropských končin a nakonec i jedna milá, neočekávaná potrhlost. Takže vytahujte diáře a zapisujte!

Kaskadér

Žít jako kaskadér, být láskou cvok je fér… Janda asi ani netuší, jak moc se svou písní tehdy trefil do ladění tohoto snímku. Nebo že by se jí Hollywood inspiroval…? Nu, nebudeme tu raději rozvíjet žádné konspirační teorie. Jediné, co je jisté je, že režisér David Leitch spojil síly se scénáristou Drew Pearcem a společně vytvořili příběh o kaskadérovi Coltu Seaversovi (Ryan Gosling).

Colt se při natáčení nebezpečného kousku zraní. Zranění je tak vážné, že se rozhodne rozejít se se svou přítelkyní Jody (Emily Blunt) a pověsit svou kariéru na hřebík. O 18 měsíců později ale dostane nabídku, aby v novém filmu Metlastorm, hrál dubléra herce Toma Rydera (Aaron Taylor-Johnson). A kdo film režíruje? Kdo jiný, než Jody! Aby to ale neměla moc jednoduché, tak Tom, její hlavní hvězda, zmizí. A Colt je požádán, aby ho našel: protože je kaskadér a nikomu nebude chybět, pokud se vypaří… A tak začíná jeho divoká a bláznivá cesta, během které se ukáže, že do starého železa ještě opravdu nepatří!

Kaskadér je zábavnou akční komedií, která se nebere příliš vážně, a i když v kinech zatím moc nevydělává, na ČSFD už má krásných 81 %! Premiéra byla 2. května 2024, takže když si pospíšíte, určitě ho ještě někde v kině stihnete!

Trailer: Kaskadér

Království Planeta opic

Je to tak, příběh Planety opic stále neskončil. Jen se posunul dále do budoucnosti. Království Planeta opic se odehrává o několik generací v budoucnosti. Opice jsou v tuto chvíli již dominantním druhem a lidé přežívají v bunkrech. Příběh se točí kolem šimpanze Noa (Owen Teague), orangutana Raka (Peter Macon) a lidské dívky Mae/Novy (Freya Allan). Noa a Raka jsou přeživší z nájezdů Proxima Caesara (Kevin Durand), bonobo šimpanze, který útočí na lidi, snaží se získat jejich technologie a obrací Caesarovo původní učení naruby. Mae je lidská dívka, která umí mluvit a snaží se získat knihu, se kterou by spolu lidé zase mohli hovořit…

Trailery slibují akční podívanou plnou dobrého CGI. Opice jsou opět animovány pomocí motion capture metody, kdy jsou pohyby a mimika herců snímány pomocí speciálních obleků.

Zda Království Planeta opic kvalitativně naváže na předchozí trilogii můžeme vidět už dnes: film v tuzemských kinech startuje 9. května 2024!

Trailer: Království Planeta opic

Furiosa: Sága Šíleného Maxe

A máme tu dlouho očekávaný spin-off/prequel ze světa Šíleného Maxe! S Imperátorkou Furiosou s tváří Charlize Theron jsme se v předchozím snímku již setkali: jak díky dobře napsané postavě, tak díky výbornému hereckému výkonu se tato postava těší velké oblibě. O to více jsou všichni zvědaví na to, jak si jako mladší verze Furiosy povede Anya Taylor-Joy, která – ruku na srdce – na první pohled působí spíše křehce, než drsně.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe se odehrává zhruba 15 až 20 let před událostmi v Šílený Max: Zběsilá cesta. Mladičká Furiosa je unesena ze Zeleně a předána do rukou motorkářské hordy vedené Warlordem Dementusem (Chris Hemsworth). Zatímco dva Tyrani bojují o nadvládu nad Citadelou, Furiosa přežije mnoho zkoušek, když plánuje cestu zpět domů přes Pustinu…

Jak si Anya povede? A jaký bude Hemsworth jako záporák? Uvidíme již brzy: Furiosa se přiřítí do kin 23. května 2024.

Trailer: Furiosa: Sága Šíleného Maxe

Havěť

Tohle je něco pro nás arachnofobiky: z traileru jsem měla husí kůži jako už dlouho ne. O to víc, když jsem si uvědomila, že se jedná o francouský snímek, takže mě od osminohých tvorů nedělí oceán jako v případě amerických pavoučích hororů, ale jen pevnina. Havěť se odehrává na francouzském sídlišti, ve kterém bydlí hlavní „hrdina“, Kaleb (Théo Christine). Kalebovi táhne na třicet, přestal se bavit se svým nejlepším přítelem a dohaduje se se sestrou o dědictví. V boji proti osamění chová exotické mazlíčky, a jednoho dne si domů přinese jedovatého pavouka. Který uteče z papírové krabice (KDO BY DÁVAL JEDOVATÉHO PAVOUKA DO PAPÍROVÉ KRABICE? KDO?), rozmnoží se a právě tímto momentem se rozpoutá to pravé panelákové peklo…

Havěť bude spíše znepokojivým hororem, než děsivým, ale přesto si své diváky určitě najde. Jeho premiéra v kinech je 23. května 2024.

Trailer: Havěť

Imaginární přátelé

Přiznám se, že tento film jsem zařadila do výběru jen ze tří důvodů: vypadá úplně šíleně, hraje v něm Ryan Reynolds a příběh napsal a natočil John Krasinski. Jestli bude i dobrý, je ve hvězdách, každopádně je rozhodně zacílený na mladší publikum.

Teenagerka Bea (Cailey Fleming) má zvláštní dar: vidí imaginární kamarády všech lidí. Protože lidé stárnou a přestávají se s nimi bavit, jsou často opuštění a zoufalí. A Bea se rozhodne jim pomoci a najít jim nové přátele. S její „imaginární seznamkou“ jí pomůže i podivínský soused (Ryan Reynolds). Imaginární přátelé jsou často šílení a nepředvídatelní a na oba lidské snaživce tak čeká pořádné dobrodružství…

Imaginární přátelé vstupují do kin 30. května 2024.

Trailer: Imaginární přátelé

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *