Komiksy Literatura

Fortnite X Marvel: Nulová válka má své finále

Série komiksů Fortnite X Marvel: Nulová válka je u konce. Celkem na trhu máme pět dílů a nyní se podíváme na poslední z nich. Čtvrtý díl jste si mohli přečíst právě tady. Nulová válka je u konce a s ním končí dobrodružství i našich hrdinů v čele s Iron Manem, Spider-Manem, Wolverinem a Shuri. Otázkou zůstává, jestli se všichni dožili konce a hlavně jestli toho kladného. To vám samozřejmě neřeknu, ale řeknu vám spoustu jiných informací. Tak jdeme na to.

Dr. Doom pořádně zatopil, ale to nestačilo. Nyní se připravme na závěrečnou bitvu

Po velké bitvě v ledovém hradu se hrdinové vracejí zpět na závěrečný souboj. Nevrací se ale s prázdnou. Několik členů využilo pokročilou technologii k vylepšení svých obleků a tak se mohou vrhnout do první linie. Přímo na bojišti se potkají i s novým mocným nepřítelem, proti kterému byl Dr. Doom jen slabý odvar. Wolverine splní nelehký slib, který během svého dobrodružství dal své nové lásce a bude ho to velice bolet. A navíc si tím zadělá i na mocného nepřítele, ale slib je slib. Bitva se rozhodně nebude vyvíjet dobře, ale do boje zasáhne i nepravděpodobný spojenec z minulého sešitu a tak se budeme moci zase na chvíli uklidnit. Ale co Úlomek Bodu nula? Ten se aktivuje a celá bitva může být zbytečná, protože hrozí zničení celého universa. Kdo to dokáže zastavit a hlavně za jakou cenu?

Komiks Fortnite X Marvel: Nulová válka si na konci získala zpět svoji kvalitu

V prvním díle jsem pěl ódy celkově vlastně na vše. A za tím si stojím, protože začátek měl vše, co si pravý fanoušek komiksové tvorby může přát. Skvělá zápletka, výborný výběr hrdinů, bezvadné dialogy, grafické zpracování a pokračovat můžu klidně až do Vánoc. S dalším dílem kvalita série klesala. Hlavně kvůli vývoji příběhu. Ten se dostal celkově daleko do pozadí a čtenář se vlastně ztrácí o čem to vlastně celé je. V minulém díle se příběh vrátil do starých kolejí a opět to celé začínalo nabírat na obrátkách. V posledním díle se to vyšvihlo opět na stejnou úroveň jako na začátku. Příběh dostal spád, myšlenku a pořádně se to celé rozhýbalo. Zkrátka nám bylo naservírováno opravdu velkolepé finále. Nemám co vytknout.

A co slavné dialogy slavné stáje Marvel? Opět naprosto bez chybičky. Vtípky mezi Iron Manem a Foundationem by se mohli někam tesat. Dva techničtí mágové v jednom týmu je prostě záruka egoistických narážek. A když k tomu připočtu hláškování Spider-Mana a Wolverina, tak to prostě nemá chybu. Ale to bych se stále opakoval. Smekám před scénáristy, že dokážou pořád držet laťku stejně vysoko a čtenáře bavit novými hláškami. Postavy se už v příběhu nijak nerozvíjí, jen se ukazuje jejich celá osobnostní stránka, ale Wolverine docela překvapil. A to docela mile, opět ukázal že má charakter a není to jen pořád ten zamračený bručoun.

Kresba komiksu Fortnite X Marvel: Nulová válka je něco co si udržuje špičkovou kvalitu po celou dobu příběhu. Žádné výkyvy a vše je barevné, přehledné a vykresleno z těch správných úhlů. Navíc zde uvidíme nové Tonyho brnění, které dost připomíná Hulkbuster a mnohem víc. Což je prostě důvod to vykreslit opravdu kvalitně a to se povedlo na výbornou.

Má cenu nad četbou trávit čas? Rozhodně ano!

Když se ohlédnu zpět a vezmu každý díl jednotlivě, tak si vzpomenu na spoustu výkyvů, které během série nastaly. U třetího dílu jsem ani neměl chuť číst dál. Celé dobrodružství ztratilo svůj šmrnc, svůj glanc a stalo se jen bezduchým ,,vykecáváním“ postav a babrání se v sebelítosti. Dokonce to nezachránilo ani slavné hláškování. Naštěstí se vyprávění zvedlo a dotáhlo se zpět na výsluní. Celek poté působí naprosto skvělým dojmem, protože jak se říká:  „Konec dobrý, všechno dobré“. Proto rozhodně doporučuji si sérii pořídit a rozšířit si obzory komiksů ze stáje Marvel zase o kousek dál.

Určitě nesmím zapomenout poděkovat společnosti CREW za poskytnutí recenzního kusu. Moc jsem si celou tu franšízu užil a těším se na další spolupráci.

Hodnocení

100% Skóre

Pětidílná série Fortnite X Marvel: Nulová válka je bezvadný únik z reality a ponoření se do světa superhrdinů, Sešity musí být součástí každé knihovny komiksového fanouška a mělo by jim patřit čestné místo.

PLUSY

  • Příběh končí ve stejné kvalitě jako začal
  • Skvělá závěrečná bitva
  • Akce, vtip i srdceryvné okamžiky

MÍNUSY

  • Konec série. Fňuk

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Kresba 0%
  • Postavy 0%
  • Čtivost 0%

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *