Filmy & seriály

Malá mořská víla budí vlnu pozdvižení

Přetáčení starých dobrých kreslených disneyovek ještě není ani zdaleka u konce a zatímco si Walt Disney Studios Motion Pictures vzalo pod křídla už několik nostalgicky známých titulů, pozornost veřejnosti nyní zaujal trailer na Malou mořskou vílu, jejíž adaptaci budeme moci spatřit poprvé v květnu 2023. Připravovaný hudební americký fantasy film režíruje Rob Marshall, jehož práce se podepsala i na Pirátech z Karibiku: Na vlnách podivna nebo na starším snímku Gejša.

Hlavní vlnu kontroverze vzbudilo obsazení zpěvačky Halle Bailey do hlavní role Ariel, což zapříčinilo vznik dvou táborů: odpůrců a příznivců tohoto rozhodnutí. Vyjma ryze rasistických a xenofobních názorů lze za poněkud sofistikovanější myšlenku považovat fakt, že se mnozí fanoušci původní předlohy jen těžko přenáší přes odlišnost původní kreslené předlohy a stávající představitelky. Dle nich by se film měl držet prvně stanoveného. Ostatní si nad tímto stanoviskem příliš hlavu nelámou nebo zastávají názor, že jde o přirozenou součást moderního světa, jakousi uměleckou formu exprese a podobně. V dalších rolích uvidíme například Jonaha Hauer-Kinga jako prince Erika, Melissu McCarthy jako Uršulu nebo Javiera Bardema jako krále Tritona.

Další přilití oleje do ohně nastalo při uvedení první ukázky snímku. Významná nespokojenost mezi příznivci kvalitních kinematografických zážitků se totiž přihlásila o slovo v moment, kdy všechny pestrobarevné rybičky odpluly mimo záběr a ten zaostřil na velmi slabě provedené grafické detaily, jakmile přišlo na řadu CGI. V závěru můžeme jen doufat, že celkový dojem vytáhnou alespoň na přijatelnou míru herecké výkony, choreografie, hudební pasáže a postprodukce.


Malá mořská víla | CZ trailer

A co vy? Těšíte se na Malou mořskou vílu? Plánujete využít premiéry v kině?

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

2 Comments

  • Anonym 30 listopadu, -0001

    Tak zrovna u mořské panny bych původ neřešil 🙂 ve spoustě filmů a seriálů nejsou mořský panny bledule a nikdo to neřeší. Že by to bylo jen kvůli tomu, že to dělá Disney, a má tím pádem (ne) nechtěnou reklamu?

  • Anonym 30 listopadu, -0001

    Za mě easy, nechces to vidět, nesedí ti to, tak na to nekoukej.
    Jsem trošku podjatý jak mi neustále Netflix podsouvá diverzitu jako by na to byla povonná kvóta, ale pořád ještě mám volbu to nepodpořit. Dokud je Lux běloška, tak je svět ještě v pořádku. 🙈

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *