Komiksy

Fortnite X Marvel: Nulová válka je tu i se čtvrtým dílem série

Komiksová série Fortnite X Marvel: Nulová válka se blíží do finále. Před sebou máme už pouze poslední pátý díl a v něm zjistíme, jestli se hrdinům podaří opravdu zastavit nekonečnou válku na ostrově mezi dvěma nesmrtelnými frakcemi. Než k tomu ale dojde, tak se podíváme na předposlední díl, kde se Spider-Man, Iron Man, Shuri, Wolverine a další pouští do téměř nemožného. Střepina úlomku Nula je stále v rukou Dr. Dooma a rozhodně se ho nehodlá vzdát lacino. Jak se s tím členové Avengers a další bojovníci vypořádají se podíváme právě teď. Jste ready? Jdeme na to.

Dr. Doom hatí plány Avengers, ale na jak dlouho?

Skupina superhrdinů a bojovníků z jiné dimenze se konečně dostala ke střepině Úlomku Nula. Bohužel Dr. Doom se k ní dostal jako první a hodlá ji sobecky využít pro své vlastní zájmy. Wolverine a další ho následují na zamrzlou planetu, kde se právě nachází i druhá skupinka vedená Iron Manem a Foudationem. Ta se pokouší zprovoznit gigantického robota, který je ale zcela vybitý. K jeho nabití je potřeba získat od Dr. Dooma právě úlomek, ale ten se zabarikádoval v ledové pevnosti a nevypadá, že ho jen tak odevzdá. V pevnosti padnou hrdinové do pasti, kterou připravil před mnoha staletími Ledový král a navíc se Dr. Doom dostal i k vyspělým a mocným zbraním. Zdá se, že vyhrát je tentokrát nemožné. Nebo se to přeci jen povede?

Jak se vyvíjí celý příběh a další věci v příběhu Fortnite X Marvel: Nulová válka? Budete nadšeni!

V minulém díle jsem musel zkritizovat vývoj příběhu. Ten šel hodně do pozadí a komiks se více zaměřoval na mezihrdinské vztahy. Příběh se díky tomu stal nezajímavý a vlastně už mi bylo jedno jak to dopadne. Ve čtvrtém pokračování se to ale naprosto otočilo a já mohu jen tleskat, jakým způsobem se scénář dostal opět na první pozici celého komiksu. Vyrazilo mi to dech s jakou vervou jsem se opět začetl a chtěl okamžitě vědět, jak to bude pokračovat. Klobouk dolů před scénáristy. Největší část tohoto dílu se zaměřuje pochopitelně na boj proti Dr. Doomovi a útěku z ledové pevnosti. Akce střídá akci. Navíc se dočkáme opět několika důležitých zvratů, které celou sérii posouvají zase zpátky na vyšší level. Takže tady nemám co vytknout. Já se po dvou předchozích dílech opět velice dobře bavil.

Kresba zůstává stejně skvělá jako v předchozích dílech. Vše je krásně vykresleno v pěkných kontrastních barvách, které ještě více podtrhují vážnost zápletky. Znovu není nouze o výbuchy, střelbu z laserových pušek a dokonce i ledovou bouři. Z kreseb lze i pomalu cítit jak se postavy asi mohou cítit v dané situaci. Už se mi stalo u několika komiksů, že kvalita kresby jde s jednotlivými díly dolů, ale tady to rozhodně není ten případ. Doufám, že to tak bude pokračovat i v posledním díle.

Naopak se zde moc nepotkáme s popichováním hrdinů mezi sebou a vtipných hlášek. Jde skutečně do tuhého a proto musí vtípky stranou. Nemohu se rozhodnout jestli je to dobře nebo ne. Když jde o všechno tak to moc vtipné není a je třeba se soustředit na splnění mise. Každopádně úplně ochuzeni o vtipné narážky nebudeme, jen jich je oproti minulým dílům série razantně méně.

Ještě u minulého dílu, jsem si říkal že série začíná být nudnější a mohli by přijít s nějakou inovací. Asi bylo mé přání vyslyšeno, protože to dostalo úplně nové grády. Příběh chytil druhý dech a rozhodně je to znát. Teď si zase opět říkám, jestli není pět dílů série málo, že bych si dovedl představit to ještě rozšířit, kdyby to probíhalo dále ve stejném duchu. Hlavně skvělá volba padoucha – Dr. Doom nikdy nezklame a opět dokázal, že on sám dokáže čelit i celé skupině superhrdinů a kdoví jak by to dopadlo, kdyby technický genius Shuri nebyla připravena dopředu. U komiksu se bavím celou dobu, i když v každém díle z jiného důvodu.

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Crew.

Hodnocení

95% Skóre

Předposlední díl série hrdinů Marvelu v boji o vzácný artefakt se blíží ke konci a vy si začnete říkat, že to je moc brzo. Příbeh jede opět na plné obrátky a čtenář se u toho velmi dobře zabaví. Myslím, že by tahle série měla být v každé knihovně fanouška komiksových superhrdinů.

PLUSY

  • Příběh opět nabírá na síle
  • Akce a skvělý výběr padoucha
  • Fantastická kresba

MÍNUSY

  • Méně vtipných dialogů oproti předchozím dílům

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Kresba 0%
  • Postavy 0%
  • Čtivost 0%

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *