Filmy & seriály

Odvážná Vaiana 2, staronoví X-Meni… Disney to letos rozjíždí ve velkém!

Disney se začátkem tohoto roku pořádně rozjelo a chrlí na nás novinku za novinkou. Ať už se jedná o rozšíření jejich kolekce animovaných filmů, světa Marvel či Planety opic, jsou to pořádně horké zprávy! Níže jsem pro vás sepsala, co všechno již o nových přírůstcích do Disney rodiny víme.

Odvážná Vaiana 2

Druhé díly sice Disney všeobecně moc nejdou, ale pokud dostaneme Vaianu 2 místo diskutované hrané verze (pořád doufám, že se nenatočí), jsem všemi deseti pro. Původně se jednalo o seriálu, ale nakonec bylo rozhodnuto o natočení druhého celovečeráku. Do hlavních rolí se opět vrátí Auli’i Cravalho a Dwayne Johnson jako Moana a polobůh Maui. Kdo se nevrátí je bohužel Lin-Manuel Miranda, který se podílel na prvním díle a na Encanto. Nahradí jej Abigail Barlow a Emily Bear. Scénář a režii bude mít na starosti David G. Derrick Jr. (Megamysl, Raya a drak, Spláchnutej).

A o co tam má jít? Popis je zatím jen vágní: Poté, co Moana uslyšela nečekané volání od svých předků, se Vaiana vydává do dalekých moří Oceánie a do nebezpečných, dávno ztracených vod za dobrodružstvím, jaké dosud nezažila. Zdá se však, že na nás čeká příběh plný lodí, vody a samozřejmě muzikálových čísel! Premiéra je plánována na 27. listopadu 2024.

Teaser: Odvážná Vaiana 2

Fantastic Four

Na letošního Valentýna si pro nás Disney připravilo překvapení: ohlásili MCU verzi Fantastic Four (čtvrtou filmovou verzi vůbec) a rovnou prozradili hlavní obsazení! Pedro Pascal bude Reed Richards, Vanessa Kirby bude Sue Storm, Ebon Moss-Bachrach bude Ben Grimm a Joseph Quinn bude Johny Storm. Pedra si asi nemusíme představovat, nejoblíbenější “zaddy” na světě je teď hodně v kurzu. Jeho obsazení sice naráží na námitky fanoušků, že John Krasinski, který se jako Reed objevil v Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, byl mnohem lepší volbou, osobně si však vůbec nestěžuji. Půvabnou Vanessu Kirby si můžete pamatovat z filmů Jupiter vychází či Mission: Impossible – Fallout. Ebon Moss-Bachrach si zahrál ve snímcích Úsměv Mony Lisy či Dům u jezera. A Joseph Quinn vešel ve známost nejvíce jako Eddie ze Stranger Things: jako temperamentní Johny bude určitě výborný!

Jestli půjde o další origin story, nebo jestli se rovnou pojede nějaká zápletka, zatím nevíme. I samotná premiéra je ještě daleko: byla stanovena na 24. července 2025. Jakmile se objeví nějaké další novinky, určitě vám je přineseme!

Iwájú

Teď z trochu jiného soudku: 28. února 2024 naskočí na Disney+ šestidílný seriál, odehrávající se v budoucnosti v Lagosu v Nigérii. Příběh se bude točit kolem Tolu, mladé dívce z bohatého ostrova, a kolem jejího nejlepšího kamaráda Kolea, technologického experta-samouka, jak objevují tajemství a nebezpečí ukrytá v jejich odlišných světech. Nebude chybět ani roztomilý sidekick: zde to bude ještěrka Otin, která má za úkol Tolu chránit.

Disney na tomto projektu spolupracovalo s pan-africkou komiksovou společností Kugali. Režisérem je Olufikayo Ziki Adeola, produkčním designérem je Hamid Ibrahim a kulturním poradcem je Toluwalakina Olowofoyeku, můžeme se tak těšit na autentickou, originální podívanou plnou africké kultury, hudby a pestrých barev. Postavy v Iwájú dabují Simisola Gbadamosi (Tola), Dayo Okeniyi, Femi Branch, Siji Soetan (Kole) a Weruche Opia.

Trailer: Íwajú

Království Planeta opic

Blíží se nám premiéra čtvrtého dílu ze znovuobnovené franšízy Planeta opic. Příběh se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Cézara (cca 300 let po událostech ve Válce o planetu opic). Opice jsou již dominantním druhem na planetě a lidé přežívají v úkrytech. Když vůdce lidoopů, Proximus Caesar, začne ohýbat Caesarovo učení, aby zotročil ostatní klany při hledání zbytků lidských technologií, Noa, obyčejný šimpanz, se vydává na strastiplnou cestu po boku mladého člověka jménem Nova, aby určil budoucnost pro lidoopy i lidi…

V hlavních rolích se představí Owen Teague (Ještěr) jako mladý šimpanz Noa, sekundovat mu bude Freya Allan (Zaklínač) jako mladá lidská žena Nova. Jako krutý Proximus Caesar se představí Kevin Durand (X-Men Origins: Wolverine), a Rakua, moudrého orangutana a spojence Noa si zahraje Peter Macon (The Orville).

Královstí Planeta opic bude mít premiéru 9. května 2024.

Trailer: Království Planeta opic

X-Men ’97

Pamatujete si staré dobré animované X-Meny (X-Men: The Animated Series)? Také jste se jich vždy nemohli na Supermaxu dočkat? Chyběli vám? Hlavu vzhůru: přichází animovaný seriál od Disney a Marvelu se stejným vizuálem a stejnými postavami! Příběh dokonce – a to se podržte – naváže tam kde předtím skončil. Profesor X je mrtvý, a smutná mutantí rodina řeší, co dál. A jak nám prozradil trailer, ve své poslední vůli odkázal Charles všechen svůj majetek jeho drahému Magnetovi. No, tohle bude jistě zajímavé!

Seriál bude mít deset epizod, a budou v něm kromě již zmíněného Magneta (Matthew Waterson) i Cyclops (Ray Chase), Jean Grey (Jennifer Hale), Rogue (Lenore Zann), Beast (George Buza), Jubilee (Holly Chou), Storm (Alison Sealy-Smith), Gambit (A. J. LoCascio) a samozřejmě i hlavní tahoun Wolverine (Cal Dodd).

Jaká tato nová série bude se dozvíme už 20. března 2024 na Disney+!

Trailer: X-Men ’97

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *