Filmy & seriály

Netflix natočí seriál s Harry Holem

Jo Nesbø již napsal třináct knih o výborném, leč smolném a často podnapilém detektivovi Harry Holeovi. Natočen byl na námět těchto knih doposud jen jeden film, Sněhulák. Snímek z roku 2017 s Michaelem Fassbenderem byl ale opravdu jen volnou adaptací a jedinou dobrou věcí na něm bylo obsazení Fassbendera. Zbytek byl snad jen pouhopouhou urážkou zarytých fanoušků série.

Oficiální fan stránka Jo Nesbøa zveřejnila článek The Hollywood Reporter a oznámila, že si autor potřásl rukou s Netflixem. V roce 2026 se tak můžeme těšit na seriál s oblíbeným norským notorikem, zatím vedený pod jednoduchým názvem „Harry Hole“. Děj by se měl věnovat páté knize v sérii – The Devil’s Star – která u nás vyšla pod názvem Pentagram. Herecké obsazení zatím nebylo oznámeno. Produkční firmou bude, stejně jako u Sněhuláka, Working Title Films, režii bude mít na starosti norský filmový režisér Oystein Karlsen. Co se změní, je scénárista. Tentokrát se totiž spisovatel rozhodl jít na jistotu a nesvěřit scénář nikomu jinému než sobě: půjde vůbec o jeho první scénáristický počin. To by mohlo znamenat, že bude seriál věrný předloze. Volejme třikrát sláva!

Harry Hole a Pentagram

A o čem že je Pentagram? Nu, kniha zachycuje Harryho v opravdu svízelné situaci. Je suspendovaný, jak jinak než namol, nikdo se s ním nebaví… a na krku má svůj oficiálně poslední případ. Zavražděná žena s odseknutým prstem by byla divná i sama o sobě, ale co teprve, když policie dostane následně její prst poštou? A má s tím něco společného zmizení manželky známého divadelního producenta? Řekněme, že by to nebyla klasická Holeovka, kdyby v Oslu neřádil sériový vrah. A v tomto případě pořádně vykutálený, se zálibou v šifrách a hádankách…

Je trochu škoda, že seriál pokryje pouze pátou knihu, protože čtyři předchozí nejsou vůbec špatné, a jejich dějové linie se setkávají právě v Pentagramu, ale berme, co je. Doufám, že nás konečně čeká skutečně pravý severský noirový zážitek. A že se třeba v budoucnu dočkáme zfilmování i dalších knih z Harry Hole série. Protože minimálně Sněhulák, Levhart a Zatmění by si to rozhodně zasloužily.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *