Komiksy Literatura

Fortnite X Marvel: Nulová válka. Třetí díl přináší mnohá překvapení

Tak a jsme tu opět zpátky s naší partou superhrdinů bojující o zlomek krystalu, který dokáže při špatném užívání roztrhat vesmír na kousky. Spider-Man, Iron Man, Shuri, Wolverine a další svádějí další bitvy proti starým i novým nepřátelům. V minulém díle Fortnite X Marvel: Nulová válka jsme se podívali do Wakandy, kde Spidey vedl tým do boje o úlomek Bodu Nula. Bitva se nevyvíjela úplně podle představ a skupinka se musela potýkat s nepřáteli, o kterých neměli nejmenší ponětí. Tentokrat se boj rozpoutá v hotové peklo a na konci nás čeká jedno velké překvapení. Tak jdeme na to?

Dovede Spidey svůj tým k vytouženému vítězství?

Spider-Man coby vůdce první skupiny bojovníků, která hledá ve Wakandě úlomek všemocného krystalu, svádí boj nejen s nepřáteli, ale i s vlastním týmem. Jeho prioritou je padouchy nezabíjet. S tím ale zbytek týmu moc nesouhlasí a seká všechno a všechny, kteří se jim připletou do cesty. Po velké bitvě si všichni společně sednou u táboráku a navzájem si vylévají svá srdíčka a dokonce dojde i na menší románek. A to u člena, u kterého byste to opravdu nečekali! Druhý den se podaří dostat dost blízko ke krystalu, ale bohužel hrdinové se k němu dostanou jako druzí. Na cílové čáře se na scénu dostává známý super padouch a v ruce drží onen krystal. Jak si s tím Wolverine a spol poradí? Prozradím jen, že to vyřeší dost bizarním způsobem.

Ale co se děje u druhé party, ve které figuruje hlavně Tony Stark alias Iron Man a vůdce povstalců Foundation? Těm se podařil husarský kousek. Zvítězili na plné čáře ve své bitvě, ale musí se teď rozhodnout co udělají se zajatcem, který je blízký právě vůdci rebelů. Je pravda, že zajatec bojoval na straně nepřátel protože neměl na výběr a chránil tak zbytek ostrova anebo to je jen dobře nachystaná lež, aby mu neupálili palici laserem? No, docela složitá otázka. Tato rozepře opět postaví proti sobě právě dva vůdce, kteří se znova nedokážou shodnout. Začíná se nám to pěkně zamotávat.

Drží si série svůj standard?

Zpracování kresby je stále fenomenální. Tady bych se pouze jen opakoval. Nádherné vyobrazení akčních scén, které jsou stále perfektně přehledné. Opět se nešetří krví, výbuchy a rozmláceného okolí. Co víc si přát, než viděl opět Wolverina v jasných barvách, jak seká nepřátele hlava nehlava a všude kolem cáká krev. Tady si komiksová série drží laťku hodně vysoko a to je jedině dobře.

Bohužel, to co přišlo s druhým dílem, tak v tom stále pokračujeme a myslím, že se malinko propadáme níž a níž. Zápletka už zdaleka není tak zajímavá jako na začátku a spíš komiksu škodí. Z mého pohledu je až příliš překombinovaná a čtenář si některé pasáže musí přečíst několikrát nebo se vrátit i k předchozímu sešitu. Na jednu stranu se část hrozně vleče a jiná část doslova dosahuje rychlosti světla, že nestíháte ani sledovat, kde se naši hrdinové vlastně zrovna nachází. Tady vidím největší kámen úrazu jinak skvěle zpracovaného komiksu. A dalším bodem, který mě docela zklamal, je že na počátku velkou roli dostali i Thor a Storm. Ti se bohužel z příběhu nějak vytratili a je to velká škoda. Mohlo to být o dost zajímavější.

A jaké josu vlastně vztahy mezi postavami? Tady se opět nic nemění a vše zůstává na stejné vlně. Soupeření o vedení týmu, vtípky, popichování a navazování intimnějších vztahů přímo na bojišti. Zkrátka, starý dobrý Marvel Universe. Vůbec bych se nedivil, kdyby na konci série Wolverine vypěnil a rozsekal Spider-Mana na kousky za ty jeho narážky a vtípky. Bylo by fajn udělat seriál jen o těchto dvou postavách. To by byla podívaná. A kdyby se do toho ještě přimotal Deadpool tak je o komediální megahit postaráno.

Série se nám tímto dílem přehoupla do své druhé poloviny, ale stále to nevypadá, že by hrdinové měli mít náskok nebo nějakou výhodu. Celkové dostávají pěknej klepec a je to pořád horší a horší. Ale zase kdyby byla výhra jasná hned od začátku, tak by to byla nuda. Série je stále poutavá, ale už ztrácí svoje kouzlo. Začíná vám být vlastně jedno, jestli se jim podaří přelstít nepřátele a nekonečnou válku vyhrát. Zajímavější je budování vztahů mezi partami bojovníků, kteří se setkávají poprvé a musí se spolehnout jeden na druhého. Těším se na další zpracování, protože mi tam stále něco nehraje a čekám kdy někdo vytáhne pomyslnou dýku a vrazí ji svému parťákovi do zad. Nechme se překvapit.

Opět bych rád poděkoval nakladatelství CREW za recenzní výtisk.

Hodnocení

85% Skóre

Třetí pokračování série Fortnite X Marvel: Nulová Válka je tu a opět nás čeká spousta překvapení, soubojů, dojemných situací a především vtipných dialogů. Zápletka ustupuje do pozadí, ale komiks si stále udržuje kvalitu, která určitě stojí za naši pozornost.

PLUSY

  • Vtip a akce
  • Kresba
  • Napínavé budování vztahů

MÍNUSY

  • Klesající zajímavost zápletky
  • Odsunutí několika postav do absolutního pozadí

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Postavy 0%
  • Kresba 0%
  • Čtivost 0%

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *