Komiksy Recenze

Fortnite X Marvel: Nulová válka. Boj o záchranu dimenze pokračuje

Pokračování komiksové série s titulem Fortnite X Marvel: Nulová válka se dostalo do druhého dílu. Spider-Man, Iron Man a další hrdinové se spojují v nerovnoměrném boji o záchranu světa nejen svého, ale i toho mimo naši realitu. Spojení herního fenoménu Fortnite a Marvelu funguje výborně a příběhy se skvěle prolínají. Ani tentokrát nebudeme ochuzeni o narážky prolnutých příběhů, vtipné dialogy, akce, ale i napínavé scény. Tak se pojďme podívat na pokračování příběhu, který jsme vám představili už v minulém díle.

Bitva o samotnou existenci pokračuje

Spider-Man naverboval silný tým, který se ve Wakandě musí pokusit získat úlomek mocného artefaktu známého jako Bod Nula. V tom mu pomáhá Shuri, Wolverine a hrdinka z jiného světa se jménem imagined. Zdá se, ale že Wakanda o úlomku nemá ani ponětí a prakticky nevědí co se jim děje přímo pod nosem. Jak by taky mohla. Nikdo se jejich ložisek Vibránia ani nedotkl a senzory zůstávají v klidu. Celý tento střet mezi našimi hrdiny a Wakandskou obranou vyústí v pěkné drama, kde to Wolverine zachrání, ale za cenu vlastní kůže. Asi si dovedete představit ty jeho uštěpačné kecy. A to nemluvím o tom, když si do něj i Spidey několikrát rýpne.

Zároveň na tajemném ostrově probíhá velkolepá bitva, kde se spojují Avengers s místní armádou a snaží se najít výhodu, která by obrátila válečné misky vah na jejich stranu. Bohužel ani zde nejde nic podle plánu a kromě nepřátelské armády stojí proti našim hrdinům i samotné počasí, které neukočíruje ani Storm společně s Thorem. Do toho se ještě míchají velitelské pudy místního velitele a Iron Mana, kteří si jsou mnohem více podobní, než si dokážou přiznat. Aby byla nějaká šance na výhru, tak si nejdřív protagonisté musejí vyřešit spory mezi sebou a to se zdá jako mnohem náročnější úkol, než je samotná záchrana existence světa.

Fortnite X Marvel: Nulová válka – dokáže pokračování jet ve stejném tempu jako začátek příběhu?

První díl byl z mého pohledu naprosto fenomenální. Skvěle vymyšlený příběh, kresba neměla chybu a největší podíl byly samozřejmě vtipné dialogy. Nyní se to malinko zhoršilo a to hlavně v přehlednosti příběhu. Jak je zápletka rozdělena na dvě příběhové linky, tak se tvůrci snaží nacpat co nejvíce informací a postupu v příběhu do co nejmenšího prostoru. Tím neříkám že příběh upadá, ale je spíše trochu nepřehledný. Postavy nedostávají tolik prostoru, aby se projevily naplno. V tomto směru tedy komiks malinko pokulhává, ale není to nic hrozného.

Naopak co zůstalo perfektní je zpracování kreseb. Tam nemohu opět vytknout jedinou věc. Krásně barevné, kde se dbá hlavně na detaily. Opět se podíváme na spoustu výbuchů, střelby a bojových potyček. Tady si komiks drží laťku skutečně vysoko a uvidíme, zda tak bude pokračovat až do konce série.

Nejvíce opět zaujmou dialogy mezi postavami. Je jich tu sice méně, ale zase jsou opět vtipné a postavy nezklamou. Kombinace Spider-Mana a Wolverina se ukázalo opět jako skvělá kombinace dětinského vtipného žvanění a nabubřelých poznámek. Tohle je prostě moje slabost a nedám na to nikdy dopustit. V druhé příběhové lince se zase o vtip stará hlavně Iron Man a Foundation. Oba techničtí géniové v kovovém brnění. Jak jinak to asi může dopadnout než poměřováním velikosti……ega.

Série je z mého pohledu opravdu skvělá. Sice se v pokračování pár nedostatků najde, ale nic co by ji poškodilo natolik, aby ztratila svůj smysl a náboj. Už teď se těším na další pokračování, kde se konečně třeba dozvíme kdo vlastně stojí za touto kalamitou a chce si tak přivlastním téměř neomezenou moc. Jak jistě víme, tak v tomto universu to může být prakticky kdokoliv, ale jestli máte přečtený první díl, tak asi už tušíte, kdo v pozadí tahá za nitky. Ale vše může být vlastně jinak a hráčů může být mnohem víc.

Za poskytnutí recenzního vydání opět děkuji nakladatelství CREW.

Hodnocení

90% Skóre

Pokračování příběhu hrdinů Marvelu o záchranu samotné existence světa. Druhý díl ještě více zamotává zápletku a díky tomu je série stále napínavější. Rozhodně si to nenechte ujít.

PLUSY

  • Akce, vtip
  • Kresba
  • Chemie postav mezi sebou

MÍNUSY

  • Počínající nepřehlednost zápletky

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Postavy 0%
  • Kresba 0%
  • Čtivost 0%

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *