Hry

Je to pták? Je to letadlo? Ne, je to Iron Man!

Je tomu již 14 let, co jsme si mohli zahrát příběhovou akční hru s tímto létajícím, z rukou střely vypouštějícím multimilionářem v hlavní roli. Nyní se můžeme těšit na další hru, kde bude technický mág Tony Stark ve slušivém oblečku Iron Mana kosit nepřátele. Zatímco původní Iron Man z roku 2008 byl spíše doprovodný titul ke stejnojmennému filmu a nebyl zrovna vysoce hodnocenou hrou, nový Iron Man by měl hráčům nabídnout nový, neokoukaný příběh a zasvětit je do tajů Iron Mana.

Marvel Games se proto spojili s Motive Studio, kteří mají na starost například remake prvního Dead Space, aby spolu vytvořili akční singleplayer hru z pohledu třetí osoby. Hra se zatím nachází v rané fázi vývoje, měla by nabídnout originální příběh, který nastíní historii Iron Mana, ukáže charisma, genialitu, ale také složitost osobnosti Tonyho Starka. Hra by měla hráčům ukázat, jaké to je skutečně hrát za Iron Mana.

Že by mohl být příběh kvalitní naznačují jména, která figurují v Motive Studio. Ty totiž vede Olivier Prolux, který pracoval například na skvělých Marvel´s Guardians of the Galaxy. V Montrealu, kde má studio sídlo se k němu připojí například Ian Frazier, Maëlenn Lumineau, nebo JF Poirier, což jsou všichni už veteráni herního průmyslu.

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s talentovaným týmem Motive Studio, abychom přinesli jejich originální vizi jedné z nejdůležitějších, nejsilnějších a nejoblíbenějších postav Marvel. Jejich zkušenosti s poskytováním zavedených zábavních světů a vzrušující hratelností – v kombinaci s jejich autentickou vášní pro obrněnou ikonu – podnítí naši snahu doručit milostný dopis legendárnímu hrdinovi v podobě ultimátní viohry Iron Man.“

Bill Rosemann, viceprezident a kreativní ředitel Marvel Games

„Je pro mě ctí a výsadou mít příležitost vytvořit videohru založenou na jednom z nejikoničtějších superhrdinů současnosti. Máme skvělou příležitost vytvořit nový a jedinečný příběh, který můžeme nazvat svým vlastním. Marvel nás povzbuzuje abychom vytvořili něco nového. Máme spoustu svobody, což je pro tým tak poutavé.“

Olivier Prolux, výkonný producent

V současné době je hra ve fázi předprodukce a spolu s postupem vývoje budou přibývat i aktualizace. Iron Man je první z mnoha chystaných her ve spolupráci Marvelu a Electronic Arts. Doufám, že se hra bez větších obtíží podaří úspěšně dokončit a bude radost ji hrát.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *