Hry

Valheim Mistlands vnesou do světa špetku magie

Milovníci vikingské hry Valheim, zbystřete! Ač již mnozí z nás nedoufali, že se toho někdy dočkáme, tak byl zveřejněn trailer na Valheim Mistlands update! A vypadá naprosto luxusně, takže by mohl znovu ke hře přitáhnout ty, kteří již porazili všechny bosse a ve fantaskním světě se již jen nudili.

Magie, kam se podíváš

Mistlands by měly do světa vnést něco, co tam dodnes chybělo: magii. Doposud se hra držela spíše při zemi a z hlediska zbrojí a zbraní sice vypadala pěkně, ale uvěřitelně. Ve Valheim Mistlands se ale dle všeho bez magických dovedností neobejdeme.

„Ze začátku hry musíte hrát za normálního Vikinga, bojujícího na blízko nebo na dálku… než se stanete mágem. Mnoho bytostí z Valheimu je čím dál tím silnějších, čím dále postupujete, a nezačít jako mág a se slabými kouzly od začátku hry, ale stát se mágem mnohem později je docela unikátní vlastnost.“

vývojář Jonathan Smars

Magii bude vyživovat speciální jídlo, bez jehož snězení nebude postava mít žádné magické schopnosti, budeme si tak muset znovu dávat velký pozor na to, co jíme. K tomu budeme muset mít správné vybavení: magická hůl bude úplným základem. Měla by jít vyrobit i nová zbroj, která by měla napomáhat v obnově magie. Potěším i ty, kteří mají v lásce nekromancii, protože ve Valheim: Mistlands budete moct vyvolat kostlivce, což vám sice ubere život, ale získáte za to věrné spolubojovníky.

O tom, že v Mistlands budou gigantická klíšťata, jsme věděli. Ale z traileru je patrné, že se budou vznášet, skákat, a mohli jsme i spatřit cosi, co připomíná obrovského mravence s nebezpečnými kusadly.

Termín vydání zatím není stanovený, ale pokud máte zájem, můžete se zapojit do veřejného testování. Návod, jak se do něj zapojit, můžete najít zde.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *