Komiksy Literatura Recenze

Fortnite X Marvel: Nulová válka. Komiks, který posouvá hrdiny do nového rozměru

Celosvětové úspěšná značka Marvel je bezesporu hitem jak ve světe filmů, ale i komiksů. Nedávno jsme vám přinesli hodnocení pozoruhodného komiksu, kdy se spojil Temný rytíř a celosvětové populární hra Fortnite. Ten nakonec slavil velký úspěch a tak nebylo divu, že Marvel nechtěl zůstat pozadu. Oproti svému rivalovi tedy vyšle na dobrodružnou cestu hned celou partu hrdinů, která se skládá z Iron Mana, Wolverina, Shuri a Spider-Mana. Spojení zcela jistě funguje a tak se můžeme těšit určitě i na další díla. Nyní se ale zaměříme na první díl z plánované pětidílné série, která nese název Fortnite X Marvel: Nulová válka.

Příběh plný zvratů

Příběh začíná pěkně klidně v baru, kde si Wolverine dopřává chvilku klidu nad sklenicí dobrého drinku. Jak to tak u něho bývá, chvíle klidu netrvá dlouho a vedle něho se objeví Spider-Man a chce ho přemluvit na další ze superhrdinských misí. Wolverine ho dle svého vlastního stylu odkáže do míst, kam ani slunce nesvítí. Ale Spidey nepřišel sám. Musí Logana přemluvit za každou cenu a tak se rozhodne vyprávět příběh, který by našeho samotáře s adamantiovou kostrou mohl zajímat. Na tajuplném ostrově mimo naší realitu se odehrává nekonečná válka. Dvě skupiny se snaží ovládnout ostrov a jediná cesta za jistým vítězství je získat úlomek artefaktu, který je označován jako Bod Nula. Za všechno může Galactus, který se Bod Nula pokusil pozřít, ale moc mu to nevyšlo. Uštípl si z něho jen kousek, a ten úlomek se ztratil někde v Marvel Universu. Nalézt ho, znamená získat ve válce obrovskou výhodu. Spidey dál vypráví jak bitva probíhá a pomalu se dostává k jádru pudla. Wolverina to ale stejně pořád nezajímá, dokud nezazní jediná věta. Tím však verbování nekončí. Jeden muž v týmu je, ale další je třeba přemluvit. Na cestě se tak potkáme se spojenci, které by tu nikdo nečekal, ale stejně tak i s padouchy, kteří se do války zapojí za vidinou zisku ještě větší moci.

Fortnite X Marvel: Nulová válka – stojí to za naši pozornost?

Přiznám se, že nejsem zrovna fanda hry Fortnite, ale zase nemohu odolat, jakmile jde o komiksy od společnosti Marvel nebo DC. Když byla možnost dostat do ruky první díl nové série, neváhal jsem ani chvíli a doslova o ni škemral. A mohu říct jedinou věc: Vyplatilo se to. První díl je plný akce, zvratů, překvapení a hlavně Spidey hláškuje jako o život a skvěle se jeho vtípky do daných situací hodí. Komiks není nějak extra dlouhý, ale zase to vynahradí dynamikou a směrem, kterým se příběh ubírá. Scénáře se zhostil především dnes už komiksový a seriálový matador Christos Cage ve spolupráci s vývojářem Donaldem Mustardem. Ten se podílel hlavně na vývoji hry Fortnite. To je prostě kombinace, která nemohla neuspět. Oba se do příběhu zakousli a vytvořili napínavé dílo, které vás prostě nutí klást si otázku: Jak to bude pokračovat?

Kresba však nezůstává pozadu za příběhem. Výbuchy, střelba z laserových pušek i postavy vypadají skvěle a věrohodně. Ať se snažím jakkoliv, nemohu najít žádnou výjimku, kdy bych se v dialozích nebo kresbách ztrácel a hledal co k čemu vlastně patří. O skvělé grafické zpracování se postaral starý dobrý Sergio Dávila a dal si skutečně záležet.

Po delší době mohu říct, že je tu příběh, který mě opravdu zaujal a těším se na další díly. Spojení neobvyklé směsice hrdinů, která je musí spolupracovat, aby zabránila totálnímu zničení světa. No řekněte, kdo by si tohle nechal ujít. Já to tedy rozhodně nebudu a žádný fanda komiksů určitě taky ne.

Za poskytnutí komiksu děkuji nakladatelství CREW.

Hodnocení

100% Skóre

Napínavý příběh plný hrdinů, akce a dějových zvratů. Marvel opět dokázal, že svoje řemeslo ovládá na špičkové úrovni.

PLUSY

  • Dialogy, vtip, akce
  • Grafické zpracování na mistrné úrovni
  • Charaktery hrdinů vystihnuté přesně tak, jak je známe

MÍNUSY

  • Končí to zrovna v tom nejlepším

Detail hodnocení

  • Příběh 0%
  • Postavy 0%
  • Kresba 0%
  • Čtenost 0%

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *