Literatura Manga Publicistika

Vychází Pokoj v barvách štěstí – milostný příběh o únosci a jeho oběti

Máte rádi mangu, ale máte chuť na něco méně akčního? V takovém případě můžete ocenit novou vztahovou mangu Pokoj v barvách štěstí, která vychází už tento týden v Nakladatelství Crew.

Manga vypráví příběh mladé dívky v zajetí jejího stalkera. To, co se může jevit jako peklo na zemi, ale není tak jednoduché, jak se zdá a ostupně se ukazuje, že únosce dívku zachránil od mnohem horšího života. Doma ji totiž nečeká nic jiného než týrání nejen z rukou jejich vlastních rodičů. Pár proto uzavře dohodu. Buď zvládnou před zákonem utíkat tak dlouho, až dívka dosáhne plnoletosti a budou se moci vzít, nebo spáchají sebevraždu. Společně se rozhodnou dosáhnout štěstí.

O komiksu jsme dlouho přemýšleli a probírali s našimi redaktorkami a čtenářkami,“ říká Petr Litoš, ředitel Nakladatelství Crew. Sám si je vědomý riskantnosti námětu. „S tématem se ale pracuje inteligentně a rychle se ukazuje, že vše bylo ve skutečnosti trochu jinak. Celé téma je využité k dost zajímavému vztahovému dramatu,“ vysvětluje Litoš.

Pokoj v barvách štěstí má potenciál zaujmout velké množství čtenářů. Získá si čtenáře nejen milostných mang, jako je Orange nebo právě vycházející Němý Hlas, ale na své si také příjdou fanoušci detektivek a psychologických thrillerů. „Řada kombinuje milostný a vztahový příběh s otázkami psychického zneužívání a poukazuje i na problémy, které můžou trápit nejen japonské dospívající. Jak šikanu ze stran ostatních žáků, tak lhostejnost a shazování ze strany učitelů,“ vypráví Petr Litoš. Popisuje, jak autor dostává hrdiny do situace, kdy vlastně poměrně nezdravý vztah pro ně může být jedinou záchranou.

Mangu v Japonsku vydává Square Enix v rámci web magazínu Gangan Pixiv. S počátkem v roce 2017 je ještě relativně mladá, venku je zatím jen devět knih, i přesto se těší nemalé popularitě. Na její motivy v Japonsku vznikl hraný televizní seriál a také se dočkala spin-offu. Ten sleduje další případy detektiva, který má v hlavní sérii na starosti inkriminovaný případ.

V současnosti má manga na MyAnimeList relativně vysoké hodnocení 7,82/10. Recenze uživatelů chválí postavy, kresbu a způsob, jakým autor téma zpracoval. I my vám brzy sdělíme náš verdikt v recenzi.

Jste zvědavý na Pokoj v barvách štěstí? Je na vás námět až moc kontroverzní? Napište nám to v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *