Filmy & seriály

Já, legenda 2, Constantine 2 a další nová oznámení

Svět filmového průmyslu se neustále rozvíjí a hýbe. Přestože nyní Hollywoodem cloumá stávka, neznamená to ovšem, že se vše zastaví a po dobu blíže neurčenou se o kinematografické tvorbě nedozvíme vůbec nic. Internetem se začínají přímo hemžit spekulace a oznámení – především, co se týče plánů na natáčení, odkládání premiér nebo přímo rušení projektů.

Budeme se ovšem držet aktuálních informací – ty se k nám hrnou každý den a každý den se tak dovídáme takřka vše, co se kde šustne. Důkazem, že Hollywood ani zdaleka nezamrzl, ač se bojové podmínky musí zdát poněkud mrzuté, jsou například připravované filmy Já, legenda 2, Constantine 2 a spekulace o novém dílu Uncharted. O cože to má jít, ptáte se?

Já, legenda 2

Dr. Robert Neville byl jeden z mála přeživších zombie apokalypsy, která vypukla jako následek katastrofální chyby. Lék na rakovinu se zprvu zdál být geniálním řešením – záchranou milionů životů nevinných lidí napříč světem. Záhy se ale objevil první mutant a následovali další a lidé jen mohli přihlížet, jak jejich svět pomalu mizí. Robert to ovšem nevzdal a přestože se jeho snahy opakovaně setkávaly s neúspěchem, nakonec se dočkal, ovšem světlých zítřků se už nedožil.

Dle prohlášení producenta společnosti Warner Bros.Akiva Goldsmitha – se nejenže dočkáme alternativního konce jedničky, ve kterém Robert nezemře, ale rovněž se ve filmu odrazí inspirace The Last of Us, jež Goldsmitha fasincuje. V hlavní roli tedy znova uvidíme Willa Smitha a vedle něj si zahraje Michael B. Jordan. Oficiální konec prvního dílu nebude brát produkce v potaz, zaměří se totiž na ten, který koresponduje s knižní předlohou – a tedy na ten, kde Neville přežije.

Goldsmith dodal: „jsem teď posedlý The Last of Us, kde vidíme svět hned po apokalypse, ale pak taky po desítkách let, kdy si příroda bere Zemi zpět a je dost fascinující zkoumat svět, v němž už člověk není na vrcholu potravního řetězce. Navíc bude krásné takhle zobrazit New York. Hrdinové můžou třeba vylézt na vrchol Empire State Buliding, možnosti jsou nekonečné.“

Constantine 2

Goldsmith a Warner Bros. ovšem nemají na starosti pouze jeden projekt – kde bychom to byli? Ne, ne. Stejně jako u Já, legenda 2, se i zde nachází scénář v rozpracované verzi (kdy se s ním pohne, záleží na konci stávky), ovšem zhotovení projektu patrně přijde o něco později, než první zmiňovaný film. Akiva dle všeho probral Constantina s režisérem Francisem Lawrencem a Keanu Reevesem, nicméně další fakta nám jsou neznámá.

Lze jen spekulovat, čem film asi tak bude; zatímco nás databáze ČSFD předběžně informovala o tom, že se John doví něco více o svém otci a sobě samotném, další stopy jsou více než nejasné – za předpokladu, že se znova setkáme s představitelkou Angely (Rachel Weisz), je možné, že se bude věnovat více paranorálním jevům. Možností je však téměř nekonečná řada: od odhadů fanoušků, přes variantu, že tvůrci pro inspiraci sáhnou do komiksu Hellblazer, odkud námět na film ostatně čerpali.

Deadpool 3

Tak schválně – kdo čekal, že bude článek přecpaný dobrými zprávami? Svět, bohužel, zas tak veselé místo není a již zmiňovaná Hollywoodské stávka kupodivu razantně ovlivňuje kdeco. Například takové natáčení Deadpoola 3 se muselo úplně stopnout, a to už v mnohých zvedla bujaré veselí informace, že se ve filmu objeví i představitel Wolverina, Hugh Jackman.

Původní termín premiéry byl nastaven na 2. května 2024, nicméně vzhledem k okolnostem se toto datum odkládá na neurčito. Podle čtvrtletní zprávy, kterou Disney vydalo pro své akcionáře, Deadpool z kalendáře premiér úplně zmizel – zachovejme však chladné hlavy, neboť takové vyškrtnutí nemusí nutně znamenat kolaps celého projektu. Ano, premiéra určitě vyjde na tak ohavně vzdálený termín od toho prvního, že se nám z toho budou protáčet oči, nicméně to taky může znamenat odklad data o pouhých pár týdnů.

Wonder Woman 3

Řada těch nepříliš pozitivních zpráv pokračuje, neboť Warner Bros. vyšlo ven s informací, že se žádný projekt s Wonder Woman neplánuje. Cesta k tomuto oznámení však nebyla snadná a pro mnohé by se dala nazvat až matoucí. Proč? Ať už v tom hrála roli nehynoucí přání, teoretizování nebo snad snaha nenápadně zatahat za nitky ve stylu „už jsem to řekla, tak to natočte“, představitelka samotné amazonky ve slušivém oblečku totiž poskytla informaci, že se točit bude.

Gal Gadot se v rozhovoru nechala konkrétně slyšet, že od DC Studios má jasnou informaci o spolupráci na natočení filmu a následně přišlo interview pro magazín Flaunt. Tam sdělila, že mluvila s Jamesem Gunnem a Peterem Safranem (opět z DC Studios) – ti ji měli ujistit, že s ní na filmu stoprocentně počítají. Rozhovory poskytla ještě před zahájením stávky, jelikož v rámci té herci žádné takové rozhovory poskytovat nesmí.

Jak ale bylo zmíněno, Warner Bros. nic takového absolutně v plánu nemá, a že jejich plány zpravidla sahají až po několik let dopředu. Tuto skutečnost zveřejnili hlavně pro magazíny Variety, Deadline a Collider – pokud by tedy měla někdy příprava na Wonder Woman 3 vůbec někdy proběhnout, rozhodně by to nepřišlo dřív než v roce 2028.

Uncharted 2

Ať ale nezůstaneme jen u těch špatných zpráv, dáme si na závěr jednu z veselejšího soudku. Pokud vás nadchlo Uncharted, ať už hry nebo film, máme tu pro vás něco, co ve vás jistě vzbudí jistá očekávání. Práce na dalším dílu totiž mají započít ihned, jakmile to bude možné, a dokonce si nejspíš ani nebudeme muset zvykat na jiné obsazení.

Na motivy stejnojmenné série videoher vyšlo v únoru 2022 Uncharted v čele s Tomem Hollandem. Jak však studio Sony uvedlo, rádi by ve franšíze pokračovali a navázali tak sequelem, ideálně znova s představitelem Nathana Drakea v hlavní roli. Producent Charles Roven v rozhovoru s The Hollywood Reporter přiznal: „film jsme si opravdu užili. Fanouškům se líbil a taky i lidem, kteří o hrách vůbec nic nevěděli, takže rozhodně další z nich hledáme.“

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *