Hry

Remake System Shocku opět odložen

Velmi vyhlížený remake původního System Shocku má ukázkově problematický vývoj. Po úspěšné Kickstarterové kampani v roce 2016 následuje překážka za překážkou. Vývoj byl několikrát přerušen a covid taky nepomohl. Sice jsme se dočkali několika dem, ale nikdo by neměl backerům za zlé, kdyby přestali věřit, že někdy uvidí plody své investice.

Nightdive Studios očekávali úplně první datum vydání v roce 2017. S oznámením PS4 verze 2018. Následuje datum vydání v roce 2020, 2021, loňský rok, a nakonec tento březen. Už, už to vypadalo, že se hry dočkáme, ale následuje snad poslední odklad na 30. května, kdy hra vyjde na Steam a Epic Store. Konzolové verze – jak pro současnou, tak minulou generaci konzolí – vyjdou později v blíže nespecifikované datu.

„Doufali jsme, že hru dostaneme na trh do konce května, ale ukázalo se, že nám to jen těsně nestíháme. Jsme přece jenom pouhý lidé. Na rozdíl od Shodan,“ píší vývojáři. Slibují ohromujicí visuál, nové nepřátele a nový hackovací systém. To vše s ponecháním klasického gameplaye série. „Ať už jste velcí fanoušci původní hry nebo nováček, remake System Shocku má pro každého něco,“ tvrdí Nightdive.

Remake původního dílu údajně není jediný System Shock ve vývoji. Oficiální třetí díl, který byl oznámen v roce 2015 má ale podobně problematický jako předělávka originálu. Loni získal jeho licenci čínský gigant Tencent a další zprávy zatím neznáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *