Filmy & seriály

Shazam 2 přilétá do kin v prosinci

Jsou to už tři roky, co nám jednička ukázala, že ani parta puberťáků není úplně marnou volbou při nějaké té záchraně světa. Pokračování příběhu o superhrdinovi na motivy DC komiksů, jehož pravou sílou je vlastně jeho rodina (ač nevlastní) nám má 21. prosince tohoto roku ukázat bandu pěkně rozohněných bohů, které nakrkl fakt, že si smrtelníci dovolují brát jejich moc. To nám alespoň prozradil trailer od Warner Bros. Pictures, kde jsme, mimo jiné, mohli vidět sestavu Marvel Family v plné síle. To vše díky režisérovi Davidu F. Sandbergovi ve filmu Shazam 2.

Stejně jako nadcházejícího Black Adama, i natáčení snímku Shazam! Hněv bohů se neobešlo bez komplikací v následku koronavirové pandemie. Nejprve tak bylo datum vydání filmu ustanoveno na 1. dubna 2022, okolo čehož kolovala spousta vtípků, že musí jít o Apríl. Ať už teorie byly pravdivé či nikoliv, kvůli výše zmíněné pandemii se datum muselo přeložit – nejdřív na listopad 2022 a pak ještě jednou, na červen 2023. Naštěstí se dle všeho dočkáme snímku o několik měsíců dříve, než byla původní predikce. Dokonce i dle ohlasů fanoušků tohoto univerza lze doufat, že by sequel mohl být dokonce o něco lepší než díl předchozí, a tak nám nezbývá nic jiného, než jen nadějně doufat společně s nimi. A co obsazení? Jako samotný Shazam! vystoupí Zachary Levi a Asher Angel ve dvojroli za stejnou postavu. Dále se můžeme těšit i na Jacka Dylana Grazera, Martu Milans, Adama Brodyho, Helen Mirren, Lucy Liu, Rachel Zegler, Faithe Herman, Grace Fulton a další.

Hledej a najdeš

Ach ano, stačí se pozorně dívat a poslouchat. Kromě klidně sedící panenky Annabelle u dětského lékaře – významně pochybujeme, které dítě by spolehlivě uklidnila – a odkazu na Rychle a zběsile můžeme doufat v další věc, a to ve více easter eggů. Ani znalci mytologie nebudou jistě pozadu. Z předložených modelů na nás čekají kentauři, mantikory, kyklopové či draci. Silnou inspiraci řeckými legendami lze poznat i z předloženého sídla bohů v horských vrchovinách. Nebo se o snad o tuto podobu nejedná? Posuďte sami.


Shazam! Fury of the Gods | Official Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *