Filmy & seriály

Wednesday – tak trochu jiná středoškolačka

Kdo by neznal Gomeze, Morticii, Pugsleyho, Wednesday a celou jejich povedenou rodinku Addamsů? Tato kapku výstřední famílie se poprvé objevila ve 30. letech 20. století v satirických komiksech Charlese Addamse. Větší popularity nicméně dosáhla až v 60. letech, kdy se dostala do televize. Tato první Rodina Addamsova měla 64 epizod a na jejích základech se točily další seriály a filmy, vznikly videohry, muzikál a hlavní znělka se stala legendou, kterou pozná každý hned po zaznění prvních tónů.

Hledáčkem Tima Burtona

Poslední, tentokrát animované verze, vznikly v letech 2019 (Addamsova rodina) a 2021 (Addamsova rodina 2). Oba filmy se dočkaly vlažného přijetí, a s rodinkou to začalo vypadat bledě. Ale správný Addams se nevzdává! A tak Netflix oznámil nový seriál, tentokrát s o trochu staršími postavami: seriál o teenagerce Wednesday. Mohlo by to znít jako průšvih, ale trailer zatím vypadá dobře. A není divu: na režisérské křeslo usedl mistr svého oboru, Tim Burton. Je na čase, aby si po ne úplně povedeném Dumbovi opět napravil reputaci. A kde jinde by se měl vyřádit, než ve světě obývaném touto sadistickou, leč milující rodinkou?

Svůj k svému

Trailer nám představuje středoškolačku Wednesday. V posledních pěti letech vystřídala osm škol a za vypuštění několika piraň do bazénu mezi školní tyrany hodlá zvýšit skóre na devět. A tak se Morticia s Gomezem rozhodnou vyslat ji do Nevermore Academy, kde se oni sami kdysi seznámili. Již první pohled na školu nabízí přehlídku zajímavých výstředních postav a školních aktivit, a jak sama Wednesday s pohledem upřeným do kamery dodává, je to škola pro ní přímo dělaná.

Netflix slibuje komediálně laděnou mysteriózní podívanou, ve které se Wednesday pokusí zdokonalit psychické schopnosti, zastavit vraždění v nedalekém městečku a vyřešit 25 let starou rodinnou záhadu. A protože je puberťačka, bude se u toho po svém vyrovnávat s mezilidskými vztahy.

V hlavní roli se představí Jenna Ortega, sekundovat jí budou taková jména, jako Catherine Zeta-Jones (Morticia Addams), Luis Guzman (Gomez Addams), Gwendoline Christie (Larissa Weems) a dokonce i Wednesday z 90. let, Christina Ricci (Marilyn Thornhill).

Na streamovací službu Netflix by Wednesday měla dorazit na podzim roku 2022.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *