Filmy & seriály

Závěrečná série Star Trek: Picard už má datum premiéry

Držte si klobouky – respektive komunikátory – řítí se k nám poslední série Picarda! Starý dobrý admirál Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) si prošel tolika dobrodružstvími, že si už konečně zaslouží pověsit uniformu na hřebík a věnovat se sobě (potažmo své partnerce, mrk mrk). Ale nebyl by to Jean-Luc, aby neodešel s plnou parádou. A tak nás čeká 10 závěrečných, a zaručeně nostalgických epizod.

Proč nostalgických? Jak jsme již nastínili v článku o Star Trek panelu z Comic Conu v San Diegu, vrátí se zpět celá posádka milované Enterprise NCC-1701-D. V této řadě se opět objeví Raffi (Michelle Hurd), Sedmá z devíti (Jeri Ryan), a dále Will Riker (Jonathan Frakes), Deanna Troi (Marina Sirtis), Geordi La Forge (LeVar Burton), Beverly Crusher (Gates McFadden) i Worf (Michael Dorn). Tehdy jsem jen žertovala, že se nakonec objeví i Brent Spiner, ačkoliv je Data již mrtvý a Soongů jsme měli až nad hlavu. Nu, měla jsem pravdu: Spiner si tentokrát střihne zlého bratra Daty, Lora. Kromě tohoto vracejícího se záporáka se můžeme těšit ještě na jednoho starého známého zloducha, a sice holografického Moriartyho v podání Daniela Davise. To ale není vše: aby zlých postav nebylo málo, postaví se Picardovi Vadic, kapitánka válečné lodě Shrike, kterou si zahraje Amanda Plummer. Více o ní není řečeno, víme jen to, že bude lovit Beverly a následně celou starou posádku. No, uvidíme, jak si nakonec povede.

Z traileru to vypadá, že finále Star Trek: Picard bude temnější než série předcházející, ačkoliv se jistě můžeme těšit na nějaké ty Rikerovy hlášky. Zda však budeme na konci slzet z loučení se se starými známými se ještě uvidí. První epizoda bude na streamovací služby vypuštěna 16. února 2023, u nás můžete seriál sledovat na Amazon Prime.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *