Hry

Zahrajte si Krycí jména nebo Dračí hlídku v mobilu!

Dnes tu máme něco pro milovníky deskových a RPG her: prosinec nám přinesl hned dvě žhavé novinky. Byla vydána oficiální verze Krycích jmen pro mobily, a nová verze aplikace Dračí hlídka pro hráče i PJe! Pojďme se tedy na obě appky podívat více zblízka.

Krycí jména na dálku

Krycí jména jsou populární deskovou hrou od Mindoku, která se již dočkala několika rozšíření, včetně obrázkového. Nyní si je můžete zahrát s cizími hráči nebo se svými přáteli i na dálku, aniž byste museli sedět u jednoho stolu. Hra má grafické zpracování i pravidla totožná s původní deskovkou, to jí ale nikterak neubírá na zábavnosti. Můžete hrát ve čtyřech módech: mise proti týmu, mise proti vrahovi, hra s přáteli a denní výzvy.

Misí proti týmu můžete mít rozehraných několik zároveň. Z počátku hrajete jen za Operativce, tedy toho, kdo hádá, ale později se můžete ocitnout i v roli Spymastera, tedy toho, kdo vymýšlí jedno společné slovo pro co nejvíce položek. Z těchto misí získáváte achievementy a XP, které se vám hodí do dalších her. Rozhodně na ně klikejte, abyste aktivovali odměny v nich obsažené. Všechny rozehrané hry vidíte v hlavním menu, když jste v nějaké na tahu, hra vás na to upozorní. Na podobném principu funguje i hra s přáteli. Hra má při postupu na další úroveň i doprovodné špionské animace, které ji dělají zajímavější a zábavnější.

V misi proti vrahovi se snažíte stejným způsobem jako v misi proti týmu porazit vraha, než proti vám získá početní převahu. Jedná se o zábavné rozšíření základní hry.

Kromě toho můžete plnit tzv. Denní výzvy: jednorázové úkoly, za jejich vyřešení následuje odměna, ve formě XP nebo klíče apod. Tyto odměny se vám následně hodí do dalších misí. Umožňují zabavení se mezi jednotlivými tahy v týmových misích.

Hru Krycí jména si můžete zakoupit na Google Play nebo v Apple Store za lidových 25 Kč.

Dračí hlídka do kapsy

Pokud jste někdy hráli s přáteli Dračí hlídku, jistě se vám už stalo, že si někdo doma zapomněl deník postavy, nebo že jste si jako PJ zapomněli do tašky s proprietami zabalit pravidla, a zrovna jste je na sezení potřebovali. Tyto problémy jsou nově minulostí díky aplikaci Dračí hlídka, která obsahuje jak osobní deníky, tak databázi Sirael, s pravidly ohledně ras, povolání, dovednostech, schopnostech, předmětech, zbraních, zbrojích apod. Sirael není tak obsáhlá, jako samotná papírová pravidla, ale pro základní přehled je naprosto ideální.

Osobních deníků můžete mít více najednou, a aplikace umožňuje jak náhodné nahrání statů postavy, což je výborné, když si nastavujete úplně nový charakter, tak rozšířený mód, ve kterém si můžete naklikat již existující postavu. V sekci boj si můžete nastavit, jaké zbraně a zbroj postava má, vidíte životy, adrenalin, a třeba i útočné a obranné číslo. Dále je tam inventář, ve kterém se dají věci odebírat a zase přidávat, přehled dovedností a triky vašeho herního OC.

Aplikace Dračí hlídka se dá stáhnout zdarma na Google Play, na iOS bohužel zatím žádnou verzi vytvořenou nemají.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *