Hry

World of Warcraft: Dragonflight – spuštěna alpha

Ve čtvrtek 14.července byl spuštěn alpha test nadcházejícího datadisku World of Warcraft: Dragonflight. V pořadí již deváté rozšíření nás zavede vstříc dobrodružství v nových zónách na Dragon Isles. Postupem času by k testování měli být přizváni i zájemci z řad veteránů, novinářů a dalších hráčů. Alfa a beta testy jsou nedílnou součástí vývoje a přináší tvůrcům tolik potřebnou zpětnou vazbu. Samotné oficiální vydání by pak mělo přijít ve 4. čtvrtletí roku 2022. Jedná se asi o jeden z posledních pokusů, jak vzkřísit tuto skomírající značku Blizzardu.

V aktuálním alpha testu je k dispozici pouze jedna zóna. Azure Span je jedna z pozdějších lokací datadisku. Startovní zóna tam tedy zatím není. Testeří se seznámí s novým systémem jízdy/letu na dracích zvaný Dragonriding. Jedná se o jedno z hlavních lákadel nového rozšíření. Postavy začínají na levelu 65 a maximální level, kterého můžete dosáhnout je 68. Při oficiálním vydání pak bude maximální level 70. Můžete otestovat i nové uživatelské rozhraní. Nově upravené talenty se zatím týkají povolání: Death Knight, Druid, Hunter, Priest a Rogue. K dispozici je i nová rasa Dracthyr a s ní spojené povolání Evoker.

Systém talentů se vrací do své původní podoby před Mists of Pandaria. Místo toho, abychom si museli každých pár úrovní vybrat talent, vrací se klasické stromy talentů. Od nynějška bychom měli s každou úrovní znovu získat bod talentu, který můžete vložit do stromu. Ačkoliv stále nebude možné používat hybridní systém talentů, jak jej možná znáte z Wrath of the Lich King, přepracování by vám mělo dát větší volnost. Zatím se ovšem neví, zda a jak dobře to bude fungovat. S patchem 10.0 získáte prozatím i 70 talentových bodů. Do budoucna však lze počítat s větším počtem.

Fanoušci alchymie a blacksmithingu, se v současné verzi alpha testu také mohou těšit na upravené profese. Vývojáři chtějí obsah testu hráčům dávkovat postupně, aby se mohli pořádně soustředit na zpětnou vazbu. Ačkoliv ohlášení tohoto rozšíření bylo přijímáno s jistou nevolí, tak ohlasy ze samotného alpha testu jsou zatím veskrze pozitivní. Osobně jsem po posledních dvou rozšířeních plný skepse a neočekávám příliš od World of Warcraft: Dragonflight. Půjde o dračí spásu nebo zhoubu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *