Hry

Way of the Hunter je nádherná lovecká simulace

V mladém bratislavkém studiu Nine Rocks Games pod hlavičkou THQ Nordic se připravuje ke svému vydání lovecká simulace Way of the Hunter. Hra jenž si za cíl nevytyčí nic menšího, než sesadit vychvalovaný titul theHunter: Call of the Wilds. Zakladatel studia Dávid Durčák má zkušenosti z vývoje DayZ, kde působil na vedoucí pozici celých pět let. V kancelářích pak najdete veterány ze studia Cauldron, kteří jsou zodpovědní za jinou loveckou sérií Cabela’s. Tedy není velkým překvapením, že prvním počinem tohoto studia bude právě lovecká simulace. Hra láká především na realistické prostředí a autentické chování zvířat.

Studio slibuje rozsáhlý a ručně tvořený open world, realistický gunplay i fyziku střel. Vše má doplňovat příběh a známá místa z USA i Evropy. Lokace, kde budete mít svou loveckou chatu vás pak uchvátí svou přenádhernou přírodou bující životem. Desítky zvířat tu prožívají své dny na rozloze 144 kilometrů čtverečních a čekají, až jejich klid naruší lovec. Čeká vás kradmé plížení, stopování a následné zavěšení trofeje na jednu ze zdí vaší chaty. Posbírání všech trofejí a splnění všech achievementů by vám pak mělo zabrat nějakých 100 hodin. Všechny zbraně by měly být licencované a tedy skutečné. Svůj zásah si budete moci zpětně přehrát a zkoumat balistickou trajektorii spolu s tím, jakou škodu jste napáchali.

Z traileru je patrné, že je zapnuto plno pomůcek pro hráče. Vývojáři přislíbili těm zvědavým, že bude možné HUD přizpůsobit nebo zcela vypnout. Při hraní na vyšší obtížnost deaktivujete Hunter Sense spolu s mnoha pomůckami, které jsou vidět ve videu. Pro nováčky v žánru se tak jedná o velmi nápomocné funkce a naopak zkušení hráči dostávají možnost je vypnout a užít si více hardcore zážitek. Zájemci se pak s vývojáři mohou spojit na jejich discordu a popovídat si jak s nimi tak s fanoušky hry.

Way of the Hunter nebude jen lovecký sandbox. Bude zde vyprávěn příběh o problémech s udržením rodinného loveckého byznysu, dojde na přátelství, zradu i etický kodex lovu. Budete muset být na pozoru. Fauna bude adekvátně reagovat na vaši činnost v přírodě, takže byste se měli vyvarovat maniakálního vyvražďování druhů, aby jste nezpůsobili jeho vymizení. Aby toho nebylo málo do lovecké sezóny budete moci vykročit s přáteli v kooperaci až čtyř hráčů. Datum vydání bylo stanoveno na 16. srpna. Vyjde na PC, Playstation 5 a Xbox Series X|S a bude obsahovat titulky, jak slovenské tak i české.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *