Hry Publicistika

Vlna nostalgie: 5 her inspirovaných Heroes of Might and Magic

Na staré dobré Heroes of Might and Magic rád vzpomíná snad každý jejich fanoušek. Ať už si každý z nás našel z celé série oblíbený díl, mnozí z nás se shodnou, že právě trojka byla, je a bude srdcovkou, k níž se vždy rádi vrátíme. Ať už máme prozkoumané všechny mapy, ať už známe kampaně nazpaměť i pozpátku, ať už nás ani módy nemají již v čem překvapit, pro všechny dílky, které tvoří Heroes of Might and Magic III právě takové, jaké je, jsme jejich věrnými fanoušky. Mnozí dokonce i od útlého dětství. Pak se přidal ještě pátý díl a ať už rozdělil tuto komunitu na dva tábory, nezapomnělo se ani na jeden z titulů.

Ať už jste tedy na „Heroesech“ vyrostli, nebo jste k tomuto klenotu tahových RPG přišli později, jistě vás pojí nezaměnitelný zápal pro věc. Patrně bych nebyla daleko od pravdy, troufla-li bych si tvrdit, že se stejně nadšení fandové světa Ashanu jednoho krásného dne rozhodli svou vášeň dotáhnout dál a stvořit si svůj kousek ráje, poháněný notnou dávkou nostalgie. Pokud vezmeme tuto myšlenku v potaz, vysvětlovalo by to skutečnost, proč se na nás právě teď hrnou ze všech stran tituly pixelových nebo zanimovaných her, až příliš nápadně podobných právě této hře od pánů z Ubisoftu. Pojďme si je ale postupně probrat ve vybraném seznamu 5 her, které, doufejme, skutečně stojí za to.

Když jsou noci mladé

Známe to. S myšlenkou na „krátkou hru“ usedáme k večeru za počítač a zatímco ještě před chvílí byla sotva půlnoc, teď už svítá. Jiní by propařili noc v baru, ale my ne. Ta kampaň se přeci sama neodehraje, že? Jenže hrát jednu a tu samou hru neustále dokola může začít být… no, ohrané. Příjemným osvěžením však mohou být hry podobné, a to třeba:

  • Disciples: Liberation
  • Hero’s Hour
  • Master of Magic Remake (2022)
  • Songs of Conquest
  • The Dragoness: Command of the Flame

Každá jedna z her více či méně připomínají Heroes of Might and Magic, ať už trojky nebo pětky, a to buď vzhledem nebo systémem hraní. Všechny však mají i něco svého – cosi originálního, co u jiných her v tomto spojení nenajdete. A cože od nich lze tedy čekat?

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *