Hry

V Pokémon Scarlet and Violet se legendární Pokémoni mění v motorky

Už na konci listopadu se budou moci majitele Switche vydat do regionu Paldea, tentokrát inspirovaným Španělskem a Portugalskem. Co tam bude trenéry čekat oznámila Pokémon Company ve své videoprezentaci Pokémon Presents.

Důraz na průzkum

Je už zvykem, že každou krabičku s Pokémoní hrou zdobí legendární Pokémon, který naláká potencionální trenéry myšlenkou, že právě takové majestátní stvoření na konci hry chytí. Scarlet and Violet na to jdou jinak. Hráč legendárního Pokémona – Koraidona v případě Scarletu a Miraidona ve Violet – dostane ze začátku hry. Právě pomocí něj bude zkoumat otevřený region Paldea, který nabídne všechny možné druhy prostředí, od pouštních oblastí až po zasněžené hory. Váš Pokémon bude umět lítat, plavat, šplhat nebo se i proměnit v motocykl.

V průzkumu hráči nemusí být sami, hra nabídne i coop až pro čtyři hráče. V něm se skupina trenérů může například zúčastnit speciálních raidů. Navzdory selskému rozumu nebudou muset při soubojích hráči čekat na tahy svých spoluhráčů, ale každý se řídí podle vlastního časovače. Je otázka, jak velký nepořádek to při hraní udělá, faktem ale je, že v gameplayové ukázce v těchto momentech viditelně klesal framerate.

Novým zpestřením bude zasazení příběhu. Hráč tentokrát bude trenér školou povinný a podstatná část hry tedy bude věnována Pokémoní akademii. Oproti ostatním dílům, bude průchod příběhem nelineární a bude se sestávat z tří velkých příběhových linií. Jedna z nich se bude týkat klasického sbírání odznaků po gymech.

Třpiť se, třpiť se…

X and Y měli mega evoluce. Sword and Shield zase dynamax. Tentokrát gameplay okoření funkce Terastal. Nový prvek už nyní vyvolal rozporuplné ohlasy fanoušků, zejména kvůli jeho estetické stránce. Prostě z vašeho Pokémona udělá chodící drahokam a na hlavu mu dá velký klobouk. Nelze ale popřít, že schopnost Terastalu kompletně změnit typ Pokémona – a udělat třeba z Pikachua létající typ – by mohla zajímavě změnit dynamiku soubojů.

Co nepotěší a co zahřeje

Zklamáním je prozatímní technické zpracování hry. Grafika se od posledních Pokémon Legends: Arceus nikam moc neposunula, možná jen modely postav jsou na tom o trochu lépe. Nejvíce zarazí plynulost hry. Framerate si v ukázce občas neudržel stabilitu a pohyby některých Pokémonů se nedají nazvat jinak než trhanými. Nejde navíc jen o ty v dálce, ale Pokémoni se sekali i přímo před kamerou.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo oznámení nových Pokémonů. Zaujme ledový typ Cetitan nebo Fidough, celý z nadýchaného těsta. Návrat hlásí plno Pokémonů, kteří se v předchozích hrách neobjevili jako například Skidd, Ampharos, Cacturne a další.

Dostalo se i na ostatní

Mezi další oznámení na Pokémon Presents patří oznámení nových eventů do mobilních titulů jako například Pokémon Go nebo Pokémon Unite. V druhé zmiňované hráče čeká herní mód, kde každý Pokémon ve hře bude Pikachu. Došlo také na odhalení trofeje pro letošní Pokémon World Championship v Londýně.

V pořadí devátá generace her Pokémon Scarlet and Violet vychází 18. listopadu pro Nintendo Switch. Naváže tak na fanoušky vlažně přijaté Sword and Shield. Zatím poslední hrou v sérii byl spin-off Pokémon Legends: Arceus. Ten byl fanoušky i kritikou vychválen za nové herní mechaniky, které oživily stagnující sérii. Podle videí si Scarlet and Violet bere z Legend: Arceus hodně, například upravený soubojový systém nebo výskyt divokých Pokémonů mimo neslavné „houští“. Do jaké míry ale bude novinka spin-offu podobná, je zatím otázkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *