Publicistika

V Brně proběhl Cosples 2023

Brněnský Cosples je již v cosplayové komunitě evergreenem: dokonce takovým, že bylo letos opravdu těžké se na něj dostat, lístky na něj zmizely během několika minut. Není divu, akce je to nadmíru zdařilá, plná tance a zábavy, a jezdí na něj cosplayeři z celé republiky, a dokonce i ze sousedních států. Letošní již 8. ples se nesl v duchu upírské tématiky, a tak jste se na parketu mohli setkat s Drakulou, Nosferatu a mnoha jinými vampýrskými postavami (a i s několika normály s kůly a balíčky česneku, opravdu).

O zábavu se postaral vybavený fotokoutek, vystoupení párového společenského tance či taneční skupina DejaVu. Již tradičně vystoupily se svým tancem i Kate a Tery Cosplay, tentokrát v duchu Kim Possible. Sál rozpálily i tanečnice ze skupiny Yosakoi Hanamaru s japonským bojovým tancem josakoi.

Kromě tance se zúčastnění mohli zapojit do tomboly o hodnotné ceny či se mohli pokusit uchvátit porotu svými tanečními kreacemi a získat tak titul krále a královny plesu. Tato ocenění nakonec putovala k laflicosplay v šatech princezny Ariely a yumit_cosplay jako svícnu Lumiera.

Cosples se letos opět konal v prostorech Zoner BOBYHALL, ale vzhledem k jeho popularitě budou pořadatelé na příští rok shánět větší prostory, které by do budoucna uspokojily vysokou poptávku po této akci. Doufejme, že se i ve větším sále podaří zachovat dosavadní nadmíru přátelskou atmosféru.

Za fotografie děkujeme Petru Šťastnému – @petr_jedi a VašeFotobudka.

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *