Hry

Už brzy vychází Return to Monkey Island

Necelé dva týdny nás dělí od návratu na Opičí ostrov v šestém dílu jedné z nejlepších adventurních sérií všech dob. Return to Monkey Island tematicky vychází na International Talk Like a Pirate Day (do češtiny přeloženo jako Mezinárodní den mluvení jako pirát), tedy 19. září, jak bylo oznámeno na letošním Gamescomu. Hned na to se spustily předobjednávky. Zájemci si hru mohou koupit na Steamu a Nintendo Store za 22,99 eur.

Potencionální kupující čeká předobjednávkový bonus v podobě brnění pro koně. To ve hře nebude plnit žádnou funkci, kromě zabírání místa v inventáři. Monkey Island tak humorně odkazuje na starou kontroverzi studia Bethesda, které v roce 2006 vydalo do xboxové verze The Elder Scroll IV: Oblivion DLC obsahující právě brnění pro koně. DLC, které stálo dva a půl dolaru a nemělo jinou, než kosmetickou funkci, se rychle stalo pro smích celé herní komunitě a Urban Dictionary dodnes uvádí termín Horse Armor jako jakoukoliv předraženou a zbytečnou součást hry.

Fanoušci rychle upozornili tvůrce hry Rona Gilberta na příliš vysokou cenu hry. Odkazují na scénu z původního The Secret of Monkey Island, ve které se hlavní hrdina vyjádřil, že by lidé nikdy neměli utrácet za hru více než dvacet dolarů. Gilbert s humorem jemu vlastním všechno svedl na inflaci.

Return to Monkey Island je šestá hra ze série point and click adventur Monkey Island. Série, která vznikla ve studiu LucasArts, sleduje Guybrushe Threepwooda v jeho snaze stát se pirátem. Return to Monkey Island je návratem původního tvůrce Rona Gilberta, který sérii opustil po druhém díle z roku 1991. Více o hře a jejich kontroverzí si můžete přečíst v našem dřívějším článku. Return to Monkey Island vychází 19. září na PC a Nintendo Switch

Těšíte se na nový Monkey Island? Máte už předobjednáno?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *