Hry

Uniklo pár zásadních informací o chystaném GTA 6

Už je to dlouho, opravdu dlouho, co je tu s námi GTA V. Což je samozřejmě skvělá hra, GTA Online se hojně hraje i dnes, ale už nějaký ten rok pokoukáváme po pokračování. A musím uznat, že nám konečně začíná svítat na lepší časy. Poděkovat můžeme hlavně Matheusvictorbr, jež je dlouholetým insiderem Rockstar Game. Díky němu totiž máme vcelku dost zásadních informací právě o GTA 6! Informace se týkají možného časového zařazení hry, kde se možná bude odehrávat a odhalují i možný příběh. Také se trošku rozepsal o GTA Online a GTA IV.

Příběh by se měl točit kolem dvojčat, jejichž rodiče byli zabiti rukou kartelu v roce 2003. Události, které k tomuto vedli a následné rozdělení dvojčat by hra měla ukázat v prologu, který by se měl odehrávat nejspíše v Brazílii. Kampaň samotná by se měla by pak měla být zasazena do současnosti, respektive v roce 2023, možná 2024. Sourozenci se znovu shledají v dospělosti. Podle všeho ale oba budou stát na opačných stranách. Mužský protagonista by měl být členem DOA, jenž má být parodií na existující organizaci Drug Enforcment Agency (DEA), zatímco žena se bude chtít pomstít kartelu zevnitř tím, že se postupně propracuje v hierarchii kartelu až na post nájemného vraha.

Podrobnější informace o setkání sourozenců Matheus napsat nemohl, nevíme ani, jestli budeme hrát za obě postavy, podobně jako v GTA V. Prozradil ovšem, že bratr půjde proti kartelu a setkání sourozenců bude docela drsné. Matheus také popisuje GTA 6 jako první videohru, která nám ukáže způsob života v kartelu/DEA opravdu do hloubky.

Foto: Grand Theft Auto V

GTA 6 by se mělo odehrávat ve městě pojmenovaném Carcer City, které bude, jak je u Rockstar zvykem mixem několika existujících měst. Nicméně se Carcer City obejvilo už jednou v jiné značce Rockstaru, konktrétně ve hře Manhunt. Spojení GTA her a Manhuntu je poměrně známé, ale vždy se jednalo jen o takové malé náznaky a easter eggy. Zda se jedná o stejné město, ve kterém se právě Manhunt odehrával, nebo se jedná jen o další easter egg se teprve uvidí. Rockstar se údajně zaměřuje na hratelnost a funkce, kde má smysl investovat čas vývojářů, než aby dělali zbytečně obsáhlý příběh, který by zabíral příběhové desetiletí.

Další novinkou by měly být zničitelné budovy. Další informace odkazují na „ambiciózní technologie“, kterými bude disponovat armáda. Rockstar také údajně chce, aby hra odrážela současnost. Matheus také prozradil, že by hra mohla vyjít za dva roky.

Rockstar samozřejmě nezapomíná ani na svou dojnou krávu, GTA Online. Tam by se měla rozšířit mapa a údajně by mělo přibýt Liberty City, mod Cops’n Crooks a mělo by se dostat i na boj hráčů proti Donu Percivalovi, hlavnímu záporákovi GTA. Dále by mělo přibýt až 20 rádiových stanic. Jedna se prý bude jmenovat Carcer Soul FM.

Další (možná) skvělou zprávou je, že se údajně pracuje na remasteru GTA IV, ten by měl vyjít v balíčku se dvěma dalšími GTA hrami. Bližší informace k remasteru zatím nemáme.

A teď to hlavní na závěr. Je nutno si uvědomit, že všechny informace obsažené v tomto článku nejsou oficiálně potvrzené. GTA 6 je oznámeno oficiálně poměrně krátkou dobu a má před sebou ještě minimálně dva roky vývoje. Spousta věcí se může samozřejmě změnit, takže je prosím neberte jako stoprocentní. Ovšem základní kostra příběhu, tedy dva sourozenci mstící se kartelu za vraždu rodičů by měla zůstat.

author
Vášnivý hráč, už téměř 30 let. Nejvíc hraju FPS, akční adventury, RPG... Je toho hodně. Moje knihovna by mohla vyprávět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *