SYFYMAG Blog Hry Tvůrci série Yakuza oznámili hned tři nové přírůstky
Hry

Tvůrci série Yakuza oznámili hned tři nové přírůstky

Studio Ryu Ga Gotoku vyrazilo dech všem fanouškům herní série Yakuza. V návaznosti na oznámení Like a Dragon: Ishin! na posledním State of Play, vývojáři uspořádali konferenci, aby hru představili blíže. Jenže tam neskončili. Zároveň představili nejen nový díl hlavní série Like a Dragon 8, ale i spin off Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. K velkému překvapení se v posledních dvou zmiňovaných vrací původní protagonista série Kazuma Kiryu.

Již dlouho fanoušci volali po lokalizaci Ryu ga Gotoku: Ishin! a nyní jsou jejich prosby konečně vyslyšeny. A nejen to, Like a Dragon: Ishin! není pouhá lokalizace hry, jde o její remake. I proto má hra v japonsku přídomek Kiwami, kteří fanoušci poznají z nových verzí prvních dvou dílu gangsterské ságy. Like a Dragon: Ishin! proto opouští Dragon Engine, na kterém běželi hry od šestého dílu a přichází na Unreal Engine 4.

Hra se odehrává během pozdního období Edo. Hráč se v ní chopí role Sakamota Ryomi při cestě za pomstou, během které promění tvář celého Japonska. Ishin! vypraví historický příběh, ale v jeho ztvárnění používá charaktery z hlavní série. Jména se liší, ale obličeje a dabeři zůstávají stejní. Oproti původní verzi se v remaku objeví charaktery ze sedmého dílu.

YouTube Poster

Oznámení osmého dílu série bylo už dlouho na spadnutí a ani tady nebyli fanoušci zklamaní. Co se naopak čekat nedalo je návrat Kazumy Kiryu, který se s hráči definitivně rozloučil s šestým dílem. Alespoň to se tehdy tvrdilo. Osmý díl tedy bude mít dva protagonisty, Ichibana a Kiryu-sana. Hra bude následovat předchozí díl v jeho RPG systému, Kiryu by podle všeho měl mít vlastní skupinu, podobně jako ji Ichiban nasbíral v předchozím díle. Zatím zůstává otázkou, proč má Kiryu vlasy jako hvězda K-popu, ale snad se to brzo dozvíme.

Stejně tak zůstává otázkou jeho samotný návrat a zda na něj měl vliv odchod tvůrce série Toshiro Nagoshi, který údajně studio opustil ze strachu, že by se mohl stát CEO celé Segy.

S oznámením osmého dílu také vypadá, že série definitivně přišla o název Yakuza a místo něj přijala doslovný překlad původního Japonského názvu Ryu Ga GotokuLike a Dragon. Název se poprvé objevil jako podtitul předchozího dílu.

Dalším překvapením bylo oznámení spin offu Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Ten slouží jako oslí můstek mezi Yakuza 6: The Song of Life a čerstvě oznámeném osmém díle. Bude tedy vyprávět, co se dělo s fanoušky oblíbeným hrdinou po klimatickém šestém díle. Narozdíl od Like a Dragon 8, zde se vrací bojový systém z prvních dílů.

Všechny oznámené hry vychází po celém světě ve stejnou chvíli, stejně jako sedmý díl a Lost Judgment. Hry vychází na všechny dostupné konzole kromě Nintendo Switch. Like a Dragon: Ishin! Má datum vydání stanovené na 21. únor příštího roku. Stejného roku má vyjít i spin off Gaiden a v roce 2024 pak Like a Dragon 8.

Hráče na PC zajisté potěší, že původně konzolové exkluzivity spin offu Judgment jsou nyní dostupné na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Exit mobile version