Hry

Tvůrci série Yakuza oznámili hned tři nové přírůstky

Studio Ryu Ga Gotoku vyrazilo dech všem fanouškům herní série Yakuza. V návaznosti na oznámení Like a Dragon: Ishin! na posledním State of Play, vývojáři uspořádali konferenci, aby hru představili blíže. Jenže tam neskončili. Zároveň představili nejen nový díl hlavní série Like a Dragon 8, ale i spin off Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. K velkému překvapení se v posledních dvou zmiňovaných vrací původní protagonista série Kazuma Kiryu.

Již dlouho fanoušci volali po lokalizaci Ryu ga Gotoku: Ishin! a nyní jsou jejich prosby konečně vyslyšeny. A nejen to, Like a Dragon: Ishin! není pouhá lokalizace hry, jde o její remake. I proto má hra v japonsku přídomek Kiwami, kteří fanoušci poznají z nových verzí prvních dvou dílu gangsterské ságy. Like a Dragon: Ishin! proto opouští Dragon Engine, na kterém běželi hry od šestého dílu a přichází na Unreal Engine 4.

Hra se odehrává během pozdního období Edo. Hráč se v ní chopí role Sakamota Ryomi při cestě za pomstou, během které promění tvář celého Japonska. Ishin! vypraví historický příběh, ale v jeho ztvárnění používá charaktery z hlavní série. Jména se liší, ale obličeje a dabeři zůstávají stejní. Oproti původní verzi se v remaku objeví charaktery ze sedmého dílu.

Oznámení osmého dílu série bylo už dlouho na spadnutí a ani tady nebyli fanoušci zklamaní. Co se naopak čekat nedalo je návrat Kazumy Kiryu, který se s hráči definitivně rozloučil s šestým dílem. Alespoň to se tehdy tvrdilo. Osmý díl tedy bude mít dva protagonisty, Ichibana a Kiryu-sana. Hra bude následovat předchozí díl v jeho RPG systému, Kiryu by podle všeho měl mít vlastní skupinu, podobně jako ji Ichiban nasbíral v předchozím díle. Zatím zůstává otázkou, proč má Kiryu vlasy jako hvězda K-popu, ale snad se to brzo dozvíme.

Stejně tak zůstává otázkou jeho samotný návrat a zda na něj měl vliv odchod tvůrce série Toshiro Nagoshi, který údajně studio opustil ze strachu, že by se mohl stát CEO celé Segy.

S oznámením osmého dílu také vypadá, že série definitivně přišla o název Yakuza a místo něj přijala doslovný překlad původního Japonského názvu Ryu Ga GotokuLike a Dragon. Název se poprvé objevil jako podtitul předchozího dílu.

Dalším překvapením bylo oznámení spin offu Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Ten slouží jako oslí můstek mezi Yakuza 6: The Song of Life a čerstvě oznámeném osmém díle. Bude tedy vyprávět, co se dělo s fanoušky oblíbeným hrdinou po klimatickém šestém díle. Narozdíl od Like a Dragon 8, zde se vrací bojový systém z prvních dílů.

Všechny oznámené hry vychází po celém světě ve stejnou chvíli, stejně jako sedmý díl a Lost Judgment. Hry vychází na všechny dostupné konzole kromě Nintendo Switch. Like a Dragon: Ishin! Má datum vydání stanovené na 21. únor příštího roku. Stejného roku má vyjít i spin off Gaiden a v roce 2024 pak Like a Dragon 8.

Hráče na PC zajisté potěší, že původně konzolové exkluzivity spin offu Judgment jsou nyní dostupné na Steamu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *