Hry

Top 5: Minecraft mapy ze známých fantasy

Už je to pěkná chvíle, odkdy se Minecraft změnil ze zajímavé budovatelské hry („ty to ještě neznáš?“) na předmět dětinského nadšení („ty to ještě pořád hraješ?“) – a pak zpět: „jak je jenom možné, že to zase nehraješ?“

Dnes je však již všeobecný názor na tuto hru plnou kostiček víceméně ustálený a i přestože se mezi námi najdou tací, které princip hry příliš nenadchl, pro jiné jsou obsáhlé kreativní možnosti hotovým rájem na zemi a známe to; při volbě survival módu je naší hlavní prioritou si zbudovat bezpečné přístřeší před všemi těmi příšerami, co vylézají v noci, dokud nebudeme připraveni jim s klidným vědomím čelit. Alespoň to tak většina z nás bere. Jakmile však najedeme kurzorem jen kousek vedle na tlačítko „creative,“ máme vlastně neomezenou volnost, v níž by snad jedinou překážkou mohla být naše představivost. Nejen děti dozajista vede k širšímu rozvoji fantazie, ale pak tu je ten zlomek lidí, kteří se na server zapojí s konkrétním plánem zbudovat legendární konstrukt nebo strukturu v reálné velikosti. Je pochopitelné, že některé projekty si takto účtují takovou míru volného času, co významně převyšuje míru trpělivosti samotného autora, a tak práce zůstane ve více či méně rozdělané formě nedokončená. Dnes si však posvítíme na ty mapy, co už stojí ve své plné kráse (nebo věrně věříme, že zrovna tyhle opravdu budou) a my se na ně můžeme přijít na vlastní oči podívat. Jsou to konkrétně:

  1. Minecraft Middle Earth (MCME)
  2. Crafting Azeroth
  3. Witchcraft and Wizardry
  4. WesterosCraft
  5. Novigrad

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *