Hry

Top 5: Minecraft mapy ze známých fantasy

1. Minecraft Middle Earth

Ach ano – a jsme u slavného finále! Projekt Minecraft Middle Earth by se dal považovat za vůbec nejaktivnější Minecraft komunitu, která cílí na konkrétní fandom. V tomto případě se jedná právě o zbudování Středozemě, která působí naprosto úchvatně. Ať už se jedná o propracovanost jednotlivých staveb nebo struktur – celé dílo je bezpochyby zbudováno již od základů s ohromnou dávkou zápalu.

„Počínaje založením q220 10. října 2010, jsme dnes jednou z nejdéle fungujících Minecraft komunit, co stále buduje.“

Minecraft Middle Earth

Směr, jakým se komunita vydala, není během na krátkou trať, jak ostatně tvůrci na stránkách potvrzují, nicméně zasetá trpělivost a péče zde jistě sklízí své ovoce. Také zde se dá hovořit o RPG mapě, jíž se můžete stát součástí i vy a tak jako každý příběh Tolkiena, i nyní vše začíná na Dně Pytle. Přesněji v domě Bilba a Froda Pytlíka, kde se stáváte zaručeně pravým dobrodruhem. Můžete objevit hlubiny Mórie, nechat se pohostit elfy v Roklince, navštívit Rohan a pěkně si u toho šlápnout do kopce, nebo rovnou zamířit do Minas Tirith! Nebo si troufáte až do samotné jámy lvové? I to je možné! Možné je zde vlastně asi vše, co vám jen přijde na mysl. Jen tedy za předpokladu, že se u toho nenecháte chytit skřety či potulnými žoldáky.

Vstup do komunity však není jen tak – a ono je to při skoro čtyřech tisících fanoušků, kteří komunitu pomáhají tvořit, i docela pochopitelné – zájemci totiž ještě před samotným začátkem všeho musejí projít kvízem pro nové hráče, snad jako jistá forma obrany proti trollům a dalším chaoticky naladěným jedincům. Jakožto pohružka, že jinak neprojdou dál, by se však celý záměr dal považovat za vcelku trefný. V neposlední řadě tu je snaha o udržení celého projektu při životě, což na konec, suma sumárum, umisťuje právě Minecraft Middle Earth na právoplatné první místo (a snad se tam ještě nějakou tu chvíli udrží).


Minecraft Middle Earth | 10 Years Anniversary

A co vy? Dáváte přednost klasice, nebo také rádi objevujete? Zaujaly vás některé mapy? Znáte jiné? Podělte se v komentářích!

Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *