Hry

Top 5: Minecraft mapy ze známých fantasy

3. Witchcraft and Wizardry

A teď všem mudlům: poklidně najeďte kurzorem myši do pravého horního rohu obrazovky. Pak klikněte na křížek a předstírejte, že jste nic o kouzlech nikdy nečetli. A nebo ne – a užijte si prohlídku pozoruhodných staveb, kterými kráčeli ti méně známí i jedni z nejslavnějších kouzelníků všech dob! Jen tedy v podobě jedniček a nul. Přáli jste si vidět Hagridovu chatrč na vlastní oči? A co takhle legendární astronomickou věž nebo místa známá pouze z knih? A co takhle Prasinky nebo Příčnou ulici? Vše je možné!

„Mapa je projektem vášně a prací lásky.“

The Floo Network

Právě mapa Witchcraft and Wizardry je projektem skupiny autorů vstupujících společně jako The Floo Network. Jde o přátele, fanoušky světa Harryho Pottera, kteří se rozhodli vnést tento svět plný magie a kouzel jako mapu do světoznámé hry. Ať už bylo pravým důvodem cokoliv, je nutno uznat, že je jejich práce čímsi originální. Byť je celá mapa zdarma a snaží se ji společně přes web Planet Minecraft Community prodrat alespoň do povědomí světa, myšlenka zbudovat celý svět čar a kouzel se na rozdíl od předchozích příkladů liší hlavně tím, že se po stažení mapy vrháte do roleplaye a vidinu přestavování Bradavic tak budete muset pro tentokrát odložit stranou. Čeká na vás totiž vaše hůlka, Hagrid, hodiny obrany proti černé magii i nebezpečí v podobě trolla na dívčích toaletách. Že vám to zní povědomě? No jistě! Kdo by si přece nechtěl odehrát osud slavného Harryho Pottera pěkně v pohodlí domova, maximálně tak s možným rizikem ztráty nervů? Stačí se jen připojit s přáteli a dobrodružství může začít! Famfrpál, zrcadlo z Erisedu, Příčná ulice, komnata nejvyšší potřeby – nechybí naprosto nic!


Witchcraft and Wizardry | Gameplay Trailer
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *