Hry

Top 5: Minecraft mapy ze známých fantasy

4. WesterosCraft

Pokračujme nehotovým, byť nadějným celkem. Fanoušci Hry o trůny si jistě přijdou na své ve WesterosCraftu, kde se mohou těšit na známé lokace z epizod seriálu. Namódovaný server je zcela zdarma, a tak se jeho součástí může stát takřka kdokoliv – ať už jen jako pouhý návštěvník, nebo jako pomocná ruka. Každý projekt však nějak začínal, a tak se na to pojďme podívat pěkně od začátku: vše začalo jednoho listopadového dne roku 2011, kdy se jeden horlivý fanoušek zamiloval do vůbec prvního dílu. Původní myšlenkou byl zrod Game of Blocks, jehož alternativa – WesterosCraft – vydržela dodnes.

„Čítám Hru o trůny roky a roky a jsem velkým fanouškem seriálu, a když vyšel Minecraft, tak kdo by si nechtěl v Minecraftu postavit velký středověký hrad? A pak si jednou v pondělí říkám: „oh, mohl bych postavit všechny hrady ve Hře o trůny!““

PizzaInACup

Zatímco byl Minecraft ještě vcelku mladá a málo známá hra, jeden fanoušek tak už v průběhu první série začal realizovat svůj plán, pěkně kostku po kostce. Postupně se přidali další a další nadšenci a ačkoliv se ještě u žádné lokace neobjevilo plných 100 %, je na tyto skvosty radost pohledět už teď. Server slavil minulý rok už deset let své tvrdé práce a jak se zdá, tak i úspěšné. Ze všech míst, více či méně dokončených, se můžeme vydat na procházku kupříkladu po Železných ostrovech, Údolím Arryn, Severem a podobně. Tvůrci samozřejmě nabízejí i virtuální prohlídku celého jejich díla přes interaktivní mapu, a tak je čistě na vás, jakou cestu zvolíte.


King’s Landing | Cinematic Tour
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *