Hry

To nejlepší z Microsoft a Bethesda konference

Letošní ročník E3 nám prakticky neoficiálně začal už ve čtvrtek, kdy se na scéně opět objevil Geoff Keighley se svou prezentací Summer Game Fest 2022. A přes veškerá očekávání, zklamání i některá překvapení se i nadále čekalo na neděli. 12. června – na tu totiž svou prezentaci plánoval také Microsoft a Bethesda. Všichni se k neděli upínaly, jako by se jednalo o spasení herní průmyslu, pro druhou polovinu roku 2022. Microsoft a Bethesda si pro nás připravili 90 minutovou nálož trailerů a zanechali nám pár, vynikajících oznámení. V tomhle článku se pro vás pokusíme shrnout to nejslibnější co Microsoft a Bethesda konference předvedla.

Redfall – součástí Xbox Game Pass při vydání

Vývojáři ze studia Arkane se po svém posledním počinu v roce 2021 nenechali dlouho prosit a jsou tady znovu. Po Deathloopu tady máme novou first-person, single-player, open world, co-op střílečku a zas to je starý dobrý Arkane jak ho známe. Grafická stylizace, gunplay a navíc ještě vampýři. Jestli máme něco rádi tak to je FPS s širokou paletou zbraní, různými protivníky a stabilním FPS. Redfall dorazí už v roce 2023 a jak se sluší a patří, v den vydání bude součástí v rámci předplatného Xbox Game Pass.

Zničeho nic je tu pokračování Hollow Knight: Silksong

Sekačku z 2-D pohledu asi není třeba nijak zvlášť představovat. Pokud jste fanoušky těchto titulů, máte v knihovně všechny které jsou na trhu dohrané nejméně 4x. Během Microsoft a Bethesda konference se ale zničehonic přifařil trailer na pokračování Hollow Knight: Silksong. Z prvotních obrázků je vidět, že hra pokračuje v tom co dělala dobře už v prvním díle a jen nám přisadí víc dobrodrůža. Hra bude dostupná day on v rámci Xbox Game Pass.

Riot míří na Xbox!

Říkali jste si někdy jak je fantastická věc, být konzolovým hráčem a vyhýbat se tak hrám jako je Dota nebo League of Legends? No… Riot Games si to uvědomují ale rádi by dostali i nějaké nové hráče. Proto se rozhodli, že nám pošlou League of Legends, League of Legends: Wild Rift, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics a Valorant přímo straight out of the PC do Game Passu. Nicméně, všechny zmíněné hry budou v Game Passu pouze pro PC a mobilní telefony. Nemusíte se bát, na konzolích zůstáváte stále chránění.

Další pokračování během Microsoft a Bethesda konference! A Plague Tale je zpět

Máte rádi příběhové hry? A máte rádi silně příběhem řízené hry? A máte rádi když se musíte vypořádat s morem pomocí magických dovedností? Proč na ten monitor ječíte JO? On vás neslyší… No dobře, A Plague Tale, jak nenápadně přišlo, tak nenápadně si sebralo miliony hráčů po celém světě a ihned se stalo hitem. I z toho důvodu je tady pokračování A Plague Tale: Requiem. Na hru se můžeme těšit už v roce 2022 a opět bude součástí Xbox Game Passu v den vydání.

Wroom… wroom mothafuc***!

Autíčka jsou tady! Pche! Nechte si svoje Gran Turisma s nesmyslně naceněnýma autama. Nechte si svoje simulátory, Automobilisty nebo rFactory. Xbox po vydání Forza Horizon 5 nezapomíná ani na svou druhou moto sérii. Forza Motorsport je zpátky. A není se čemu divit, na konzolích Xbox Series si totiž poslední díl, Forza Motorsport 7 nezahrajete, protože ho stáhli z prodejů. Naštěstí! Jaro 2023, vůně benzínu, spálených gum a slziček poražených závodníků už volá. Day one, Xbox Game Pass… víc toho nepotřebujete vědět.

Od autiček k létání, Xbox a Bethesda konference představuje Microsoft Flight Simulator… zase…

Microsoft Flight Simulator si své fanoušky našel. Po vydání to byl obří úspěch. Aby ne, jedná se o nejdéle fungující frančízu studia Microsoft. A protože je Flight Simulátoru už 40 let, oslavují jeho narozeniny spešl edicí. Nová edice dorazí v listopadu 2023 a čeká v ní na nás obrovské rozšíření. Navíc ve spolupráci se studiem 343 Industries a sérií Halo, se ve hře můžeme proletět v Halo Infinite Pelican. Vzhůru do nekonečna a ještě dál!

Overwatch 2 si můžete zahrát zadarmo!

COŽE! Videohra zadarmo? To snad ani nemůže být pravda. No… je. Overwatch 2, který dorazí už 4. října, si budete moci vyzkoušet úplně zdarma. Více se dozvíme na reveal eventu, který je naplánovaný na 16. června, nicméně po úspěchu prvního dílu to vypadá, že druhý díl si dokážeme užít nejen zdarma ale také i na konzolích. Dáte Overwatchi ještě šanci?

Hurá do pravěku v ARK 2!

Co může být příjemnějšího, než se probudit uprostřed pravěku, všude okolo samý dinosaur, člověk co se snaží pochopit primitivní nástroje, sehnat něco k snědku a vlastně přežít. Teď si ale představte, že budete tvořit rodinu s Vin Dieselem? Že to je ujetý? Ne, to jsme si nevymysleli. Hlavní tváří pro ARK 2 je skutečně Vin Diesel. Jestli ho už nebavilo řadit převody v autě a raději osedlává dinosaury nevíme, nicméně v roce 2023 se to dozvíme.

Budeme se taky trošku bát

Jestli existuje nějaká videohra, která od svého prvního revealu upadla v zapomění, tak to bude určitě Scorn. Originální nápad, hrozivě málo informací ale neuvěřitelná atmosféra z pár obrázků. Scorn se ale připomíná. Během Microsoft a Bethesda konference jsme dostali plný gameplay trailer a k tomu ještě datum vydání! Jak byste asi čekali, Scorn je přesně to, co to teasovalo. Ujeté zbraně, ujeté prostředí ale všechno to vlastně působí fantasticky. 21. října 2022 se dozvíme, jak to všechno funguje. Day one, v rámci Xbox Game Pass!

Jo a taky Blizzard přišel.., s nějakým Diablem IV nebo co.

Teď ale vážně. Od prvotního odhalení Diabla IV se očekávalo, že hra nevyjde minimálně další 4 roky. Blizzard má víc než dobrý důvod, dát si na pokračování téhle série záležet. Ale už takto brzy? A navíc s úplně novou classou – Necromancer? Panečku! Ti do toho fakt šlápnuli! Navíc, už nyní se můžete před-registrovat do bety a hru si tak vyzkoušet ještě před vydáním. Natěšení?

Žádný nový Elder Scrolls..ani nový Wolfenstein…ALE JE TADY STARFIELD!

Snad jste si nemysleli, že bychom to ukončili Diablem IV. Jasně, je to masivní titul, ale je tady ještě jedna hra, kterou všichni netrpělivě očekáváme. 4x větší než Skyrim! Nejlepší videohra na které kdy studio Bethesda pracovalo! Todd Howard samotný by nám hru nejraději dal do rukou hned. Bohužel se musíme uspokojit s 15 minutovým gameplay trailerem. I tak je to ale parádní ukázka toho, na co se můžeme těšit. Opět, Day one, Xbox Game Pass.

Nemyslete si ale, že je to vše. Xbox a Bethesda konference trvala hodinu a půl a uveřejněných her bylo mnohem, mnohem víc. Podívat se můžete sami níže. Zajímá nás ale, která z her, nejvíce zaujala vás. Máte favorita? Nebo jste se začali na něco těšit? Dejte nám určitě vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *