Filmy & seriály Publicistika

Ponořte se do tajemství sto a jednoho klíče | Tip na víkend #1

Srdečně vás vítám u prvního tipu na víkend magazínu Syfymag. V této rubrice si začátkem víkendu vždy představíme zajímavé seriálové, filmové, knižní či snad komiksové kousky, které vám vystačí na víkend. Tento týden pro vás mám jeden z těch zajímavějších seriálů, které lze najít na streamovací službě Netflix. Tím je strhující fantasy seriál zasazený do současnosti, Zámek a Klíč.

Seriál samotný pak stihnete s přehledem zhlédnout během víkendu. Má totiž pouhé 2 série po deseti dílech s tím, že třetí je už na cestě. Jeho sledování vás pak chytne a nepustí, jelikož už od prvního dílu chcete vědět, co se to tady sakra děje? Příběh se točí okolo rodiny Lockových, kterou oplétá velmi komplexní síť tajemství a záhad, o kterých nemá nikdo v rodině sebemenší tušení. Tedy až do příjezdu rodiny na zámek Klíčov. Tam se rodina odstěhuje po tragickém úmrtí otce trojice protagonistů. O této události pak ví celý Matheson, což je městečko ve státě Massachusetts, kde se Klíčov nachází. Děti tak zažívají strasti ve škole ve formě šikany zatímco matka celé rodiny přichází na další tajemství spojená s jejím zesnulým manželem.

Hon na kouzelné klíče

Prozatím jsem vám popsal Zámek a Klíč tak, že vypadá jako typické drama o jedné zazobané rodině z USA. Řekněme si tedy něco o kouzelných klíčích, kolem kterých se většina zápletky seriálu točí. Po celém zámku Klíčov jsou poschovávané klíče, které v sobě ukrývají kouzelnou moc a umožňují jejich držiteli obracet pravidla normálního světa. Jedním z těchto klíčů, který mě osobně přišel velmi zajímavý je klíč, který umožňuje náhled do naší mysli. Způsob jakým tento náhled provedeme se může zdát trochu drastický. Po přiblížení onoho klíče k zadní části krku se v krku kohokoliv, kdo chce na sobě klíč použít, zjeví zámek. Do něj musíme klíč zasunout a po mírně nechutném rupnutí naše vědomí opustí tělo a před námi se zjeví dveře do naší mysli. Má to ovšem jeden háček. Tyto dveře nevidíme pouze my, ale kdokoliv, kdo je v místnosti s námi. Oba dva se tak můžete vydat na prohlídku mysli toho druhého.

Obdobně mocné schopnosti má i zbytek klíčů, které v sobě Klíčov ukrývá. Je tedy logické, že by je chtěl někdo zneužít k ne úplně morálně správným účelům. Právě toto stvoření nám je skrze celou první sérii představováno a až do poslední chvíle není jasné o koho nebo co se vlastně jedná.

Co vás pak může těšit je fakt, že celý seriál disponuje českým dabingem. Pokud tak patříte mezi skupinu diváků, kterým se úplně nechtějí číst titulky během sledování, Zámek a Klič si užijete i tak.

Obě dvě série tohoto zajímavého fantasy seriálu lze shlédnout na Netflixu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *