Filmy & seriály Publicistika

Majestátní návrat legendárního Obi-Wana Kenobiho | Tip na víkend #3

Značka Star Wars je tu s námi již 45 let a za tu dobu spatřilo světlo světa mnoho příběhů, jež se odehrávají Kdysi dávno, v předaleké Galaxii… Za tu dobu vzniklo ještě více filmů, seriálů, knih, komiksů nebo snad i videoher s tématikou Star Wars. Zcela pochopitelně pak fanouškům některé postavy z tohoto světa v paměti utkvěly více než jiné. A právě jednou takovou postavou je Obi-Wan Kenobi, kolem kterého se bude točit dnešní tip na víkend.

Tohoto sympatického rytíře Jedi jsme měli možnost poprvé vidět v první epizodě Star Wars s podtitulem Skrytá hrozba, kde ještě jako učedník nebo padawan, chceme-li se držet názvosloví Galaxie spolu se svým mistrem Qui-Gon Jinnem pod záminkou vyjednávaní prošetřuje blokádu planety Naboo zvrhlou Obchodní federací. Poté za nepříjemných okolností přistane na pouštní planetě Tatooine a potkává tam svého budoucího padawana: Anakina Skywalkera. Nicméně tento příběh dál asi známe už všichni a ti co by snad nevěděli by to rychle měli napravit jelikož v době psaní tohoto článku jsou venku již 3 epizody nového seriálu z předaleké Galaxie, který nese název Obi-Wan Kenobi.

Ten se nám snaží vyplnit mezery v tom, co se dělo mezi filmovými epizodami 3 a 4. Přesněji pak 10 let po epizodě třetí a 9 let před začátkem Nové naděje. Vidíme tak válkou zmoženého Kenobiho, jak v utajení dohlíží na syna svého učedníka, bratra a nyní úhlavního nepřítele. Trpělivě pak vyčkává na moment, kdy mladý Skywalker bude připraven a on tak u Skywalkera začne s výcvikem v umění v té době již padlého řádu Jediů.

Jediové se uloví sami…

Samozřejmě, pokud by drahý Obi-Wan celých 9 let jenom nečinně přežíval na Tatooinu, nebylo by potřeba o tom točit seriál. Po tom, co byla většina Jediů zabita během brutálního rozkazu 66, vytvořil samotný Darth Sidious program Inquisitorius, který měl za úkol shromáždit uživatele temné strany síly a připravit je na lov Jediů. To se mu povedlo a tak nyní Galaxii brázdí Imperiální inkvizice a loví zbytky Jediů, kteří stihli utéct před osudem na konci Klonových válek. Nyní se k této děsuplné skupině lovců rytířů Jedi doneslo, že by se na jedné zaprášené pouštní planetě jménem Tatooine má nacházet jeden z mistrů Jediů. Tím není nikdo jiný než náš milovaný Obi-Wan. Ten tou dobou na umění ovládání síly zanevřel. Svůj Světelný meč, jeden z hlavních poznávacích znaků rytířů Jedi pak zakopal do písku uprostřed pouště. Vše se, ale mění ve chvíli, kdy ho krátce po příjezdu obávaných inkvizitorů požádá o pomoc starý přítel…

A pokud byste snad prahli po více dobrodružstvích Obi-Wana a jeho blízkých, není nic jednoduššího než se podívat na všechny filmy a seriály (Pro opravdu skalní fandy pak mohu doporučit i doprovodné knihy a komiksy) ze světa Star Wars po třetí filmovou epizodu.

Všechny 3 dosud vydané epizody seriálu Obi-Wan Kenobi lze zhlédnout na Disney+.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *