18+ Knihy Komiksy Literatura Publicistika

Taková normální upíří rodinka – Bratrstvo Krve | Tip na víkend #2

Opět se nám blíží závěr týdne a tak by bylo záhodno si po zásluze odpočinout. Někteří z nás se tak vydají na procházku do přírody a ti odvážnější pak na návštěvu méně oblíbené části rodiny. Najdou se, ale i tací, kteří se radši v klidu a pohodě usadí do křesla, vezmou do ruky komiks či knihu a rezignují na okolní svět. Přesně pro tento typ lidí jsme tady opět my s naším tipem na víkend! Dnes pro změnu zabrousíme do vod komiksových a knižních. V sérii Bratrstvo Krve nahlédneme pod pokličku celosvětového krvesajského podsvětí.

Žijí tu bok po boku s námi tisíce let. Živí se naší krví a dost možná taky stáli u významných okamžiků naší historie. Vypadají jako my, tváří se jako my, ale přesto jsou zcela odlišní. A i když se čas od času nazývají Bratrstvem Krve, jako bratři se k sobě rozhodně nechovají. Neuplyne den, kdy by spolu aspoň dva z mnoha klanů Bratrstva nesváděli souboj na život a na smrt. Tyto většinou až dětinské spory musí jít stranou ve chvíli, kdy na naši planetu dorazí návštěva z vesmíru. A i když by někteří tuto návštěvu vítali s otevřenou náručí, tento zelený mužíček v míru rozhodně nepřichází.

Rasa Kartanů má totiž jediný cíl a to sice si celou planetu Zemi a její obyvatele zotročit pro jejich potřeby. Pochopitelně tak všem v Bratrstvu hned spadne jejich zubatý úsměv. Všechny klany tohoto prastarého spolku tak aspoň na chvíli zakopou válečnou sekeru a vydávají se na souboj s touhle nemilou emzáckou návštěvou.

Naším průvodcem touto válkou je pak jak v románech tak i komiksové adaptaci prvního dílu této série, několikasetletý upír Jan Bezzemek. Jak už jeho jméno napovídá pochází z naší krásné České země. A za svůj život toho stihl mnoho… Bojoval u Kresčaku po boku Jana Lucemburského, byl součástí pražské stráže na Vyšehradě, sloužil své „matce“ Veronice. Zkrátka a dobře je Bezzemek mužem mnoha talentů. A právě tyto talenty používá při boji proti Kartanům jakožto vážený člen odboje.

Ehm oficiální ukázka? 18+

Kdo za tím stojí?

Za tímto strhujícím příběhem pak stojí fanouškům české fantastiky dobře známý spisovatel, trestanec, podnikatel, jesenický Mauglí a řezník František Kotleta. První román z této série, který nese název Hustej Nářez je pak jednou z prvních knih které ho proslavili a pokud vás dostane minimálně tak jako mě, máte před sebou celkem slušnou dávku zábavy, která vám vydrží déle než jeden víkend. Tedy za předpokladu, že nehledáte hluboké filozofické dílo s přesahem sahajícím do astronomických výšin. Nářezy jsou tady totiž od toho, abyste u nich vypnuli a nechali své starosti aspoň na chvíli za sebou.

Foto: Syfymag

Samotná série obsahuje 5 knih z čehož první díl se dočkal komiksového zpracování s ilustracemi od talentované Jany Kilianové.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *