Filmy & seriály Recenze

The Sea Beast – Piráti z Karibiku pro děti

Tvůrci Moany a Big Hero 6 si řekli, že už tu dlouho nebyla žádná pohádka pro děti, ve které by byli piráti, a tak přišli s The Sea Beast (Mořská příšera) a hodili ji na Netflix. Je to mišmaš mezi Moby Dickem, Piráty z Karibiku a Jak vycvičit draka: akorát tam teda vlastně nejsou ani piráti, ani draci… Zdá se vám to zmatené? Nebojte, jde o vlastně velmi jednoduchý příběh.

Jak Jacob ke štěstí přišel

The Sea Beast nás už v prvních vteřinách doslova hodí do vody. Loď se rozpadá na kusy vlivem chapadel děsivého monstra a přeživšího Jacoba Hollanda (Karl Urban), malého chlapce, zachrání lovci mořských příšer (vypadají jako piráti, ale řídí se kodexem a neříkají aaaaargh). Protože má nadání na lov, kapitán Crow (Jared Harris) jej přijme za vlastního a vychová z něj elitního lovce, který se nebojí žádné nástrahy moře.

Druhá linka nás seznámí s Maisie Brumbleovou (Zaris-Angel Hator), holčičkou, která obdivuje lovce. Maisie uteče ze sirotčince a zkusí přesvědčit Jacoba, aby ji vzal na loď. Když je odmítnuta, neváhá ani vteřinu a potají na ní proklouzne. Crow v dívce vidí ten samý náboj, jaký viděl v Jacobovi, a tak jí dovolí na lodi zůstat.

Objeví se však Rudý běs – ohromné rudé monstrum, které kdysi Crowa připravilo o oko. Kapitán tedy bere lov na tuto bestii nejen jako misi, jak dokázat králi a královně, že jsou lovci stále zapotřebí, ale i jako svou osobní vendetu. Nemusím ale asi ani říkat, že nic nakonec nedopadne tak, jak si Crow představoval.

Jak vycvičit… příšeru

Ony totiž příšery v The Sea Beast nejsou ani tak příšery. Což se dá tušit hned od prvního boje s jakýmsi mořským hadem, protože takovýto kukuč se primárně nekreslí zlým tvorům. Rudý běs vypadá, jako by Bezzubkovi z oka vypadl a Maisie si ochočí modrého hybrida mezi psem a blobem, protože co by to bylo za pohádku bez roztomilého zvířecího sidekicka. Jediný, kdo působil trochu nebezpečně, byl modrý mořský krab, a boj mezi ním a Rudou byl opravdu super – prostě kaiju fight jak má být.

Jinak je to ale bohužel předvídatelné až běda, a hodně filmu ubírá i dlouhá stopáž (1 hodina a 59 minut). Je to přitom škoda, protože animace, souboje, kostýmy, samotná voda či hrad Whiterock vypadají naprosto úžasně. Král a královna působí, jako by z dvora Ludvíka XIV. vypadli, a stejně úchvatné jsou i designy lodí. Inevitable má sytě rudé plachty s vyřezávaným monstrem a Imperator je tak neskutečně naddimenzovaný, že to ani nedokážu slovy popsat, to musíte vidět.

The Sea Beast – tak trochu delší vykrádačka

Nemůžu říct, že by to byl vyloženě špatný film, ale nepřišel mi originální, ani moc zábavný – na to, že je označován jako komedie, jsem se u toho nasmála jen párkrát (Jacob a ryby!!) a ani výborní dabéři to za mně nemohli zachránit. Neumím si popravdě ani představit zkouknout jej na jeden zátah s dětmi, na to má moc pomalé tempo a dlouhou stopáž. The Sea Beast tak doporučuji těm, co mají čas věnovat svou pozornost pouze obrazovce, mají rádi mořskou tématiku a animáky bez písniček. Zde je jen jedna krátká, zato po čertech povedená.

The Sea Beast

73% Skóre

Pohádka s úžasnou animací, ale pokulhávajícím příběhem.

PLUSY

 • Moře jako živé
 • Výborní dabéři
 • Detailní a plynulá animace

MÍNUSY

 • Předvídatelný příběh
 • Příliš roztomilá monstra
 • Velmi dlouhé a vleklé

Detail hodnocení

 • Příběh 0%
 • Herecké výkony 0%
 • Animace 0%
 • Originalita 0%

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

1 Comment

 • Adéla 26 června, 2023

  Netflix prosím pohádka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *