Filmy & seriály

The Rings of Power mají finální trailer

Není v poslední době snad diskutovanějšího seriálu, než The Lord of the Rings: The Rings of Power ze světa modly všech fantasy fanoušků, Pána prstenů. Po nepovedené adaptaci Hobita není divu: z poklidné knihy byla akční podívaná, do díla byly vloženy neexistující postavy (koukám na Tebe, Tauriel!)… jak by Prsteny moci mohly dopadnout jinak?

Návrat do minulosti Středozemě

Zatím nejvíce hatů sklidili elfové tmavé pleti a bezvousá trpaslice, ale i samotné kostýmy se staly terčem posměchu (i když o něco méně než původní Nilfgaardské zbroje ze Zaklínače). A jak to teprve schytala u nás Čechů znělka! Jako by Tolkienovi fanoušci chtěli celý projekt od začátku bojkotovat a předem na něm nenechají ani nit suchou. V tuto chvíli mohou The Rings of Power vlastně jedině příjemně překvapit.

Nicméně, o čem budou tedy pojednávat? Datovat se budou do Druhého věku, tisíce let před Hobitem a Pánem prstenů. Ukáží nám mladou Galadriel (Morfydd Clark), trpasličího prince Durina IV (Owain Arthur) a jeho ženu Disu (Sophia Nomvete), hobitovi podobného tvora Nori Brandyfoot (Markella Kavenagh), a jak již víme z dřívějška, seriál uvede i Isildura (Maxim Baldry), Elendila Vysokého (Lloyd Owen), Ar-Pharazôna Zlatého (Trystan Gravelle) a Míriel Serindë (Cynthia Addai-Robinson). Pokud chce seriál obsáhnout co nejvíce témat (a měl by mít dle všeho pět řad), bude postupně zpracovávat pád Morgotha, ukování Prstenů moci a vzestup a pád Saurona. Jistě začlení i pád Eregionu a Númenoru. Jsou to ale jen dohady, trailery v tomto ohledu nejsou moc nápomocné a jen ukazují náhodné střihy z děje, aby ukázaly co nejvíce z efektů, bytostí a příšer. A tak si zkrátka musíme počkat na 2. září 2022, kdy Amazon Prime Prsteny moci vypustí.

P.S. Pokud se chcete pobavit, podívejte se na YouTube do komentářů pod trailerem, lidové tvořivosti bylo zase učiněno za dost...

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *