Hry

The Master’s Pupil nepřímo provádí životem Moneta

Obyčejně se při zrodu počítačových her setkáváme s vývojářskými studii, týmy lidí, kteří se společnou spoluprací posouvají blíže svému cíli. V tomto případě to je však jinak. Přestože Pat Naoum není výjimka, tvoří tuto adventuru protkanou hádankami a hlavolamy zcela sám, a to již sedm let. Na Steamu je od ledna dostupná demo verze hry The Master’s Pupil. Pokud si však chcete pořádně zavařit mozkové závity procházkou v hlavě impresionistického umělce, počkejte si do 28. července. To má vyjít plná verze hry, a tak si budete moci své hlavy namáhat zcela bez omezení. A o co vlastně jde?

Štětce a palety

Ve hře se ocitáte doslova a do písmene v oku Claude Moneta, francouzského impresionistického malíře. Vedle opravdu pěkně umělecky ztvárněného prostředí taky čeká malou bílou postavičku, jejíž tělo hráč ovládá, úkol. Fragmenty děl umělce jsou roztroušeny všude kolem. Ačkoliv by se znovuobnovení obrazů mohlo zdát obtížné jen pro děti v mateřských školkách, byli byste na omylu. Obtížnost typu Dark Souls patrně čekat nemusíte; hra je ovšem vyčleněna do dvanácti levelů. Vyjma řešení hlavolamů by se na mapě tu a tam měl rovněž zjevit i nějaký ten zákeřný enemák.

Na oficiálním webu hry i na Instagramu tvůrce přibližuje, o čem přesně hra je, co očekávat a také poskytuje jistý náhled „za oponu“. Tak nám přibližuje detaily a zajímavosti ohledně tvorby celého projektu. Dovídáme se tak, že jistý děj nedoprovází vyjma příjemné hudby na pozadí žádná slova, titulky, nic. Monetovy obrazy ve hře pouze sledují jeho osobní rozvoj v průběhu tvorby. Znalci umění by toto mohli jistě ocenit jako milý detail.

Mezi další zajímavosti patří například i fakt, že již zmíněný tvůrce Pat Naoum vytvořil celou hru sám. Dokonce si se vším natolik vyhrál, že naprosto vše, co zde můžeme vidět namaloval ručně. Vidíte ty tahy štětcem taky? Dále popisuje, jak vše tvořil, přidával různé cestičky hrou, vytvářel interaktivní plochy atp.

Okem umělce

Závěrem lze jen hádat, zda již dostupná ochutnávka láká na kvalitně propracovaný projekt či nikoliv. Originalita zde nicméně jistě nechybí a o to víc, že namísto digitálního umění bylo využito hmotných palet a barev. Těšit se nakonec můžeme i na kombinaci šestnácti herních mechanik, které se zde prolínají, a unikátní biografický popis života umělce, jehož cestu napříč malbou ovlivnily mnohé faktory jako třeba smrt jeho ženy. Jen se podívejte a posuďte sami, zda bude tato hra vůbec stát za to.

The Master’s Pupil | YouTube
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *