Filmy & seriály

The Magic Flute – Mozartův svět ožívá v novém filmu

Možná vám uniklo, že se do kin chystá zajímavý fantasy počin The Magic Flute (Kouzelná flétna). Jedná se totiž o nepříliš propagovaný německý film, v produkci Rolanda Emmericha (Stargate, Godzilla…), i když podle traileru to tak vůbec nevypadá: co se týče efektů, může si snímek očividně podat ruku s americkými blockbustery. Už jen proto by si zasloužil co nejvíce pozornosti, protože ruku na srdce… kolik dobrých fantasy filmů na evropském kontinentě vzniká?

232 let starý hit

Ano, letos tomu bude již 232 let, co Wolfgang Amadeus Mozart napsal operu o dvou aktech Die Zauberflöte. Premiéra proběhla 30. září 1791 ve Vídni, jen několik týdnů před autorovou smrtí. Opera měla ohromný úspěch, o kterém svědčí i to, že se v různých obměnách a zpracováních hraje na světových i tuzemských jevištích dodnes.

The Magic Flute je vlastně pohádka, hrdiný epos o princi Taminovi, který od Královny noci dostane kouzelnou flétnu a úkol, zachránit její dceru Paminu ze zajetí čaroděje Sarastra. Jeho doprovodem je ptáčník Papageno a tři chlapci, kteří jej mají dovést až do Sarastrovy říše. Kde čaroděje i princeznu naleznou, ale zjistí, že vše trošičku jinak, než Královna noci tvrdila…

Více z děje prozrazovat nebudu, pokud příběh neznáte, budete se na film muset podívat sami. Z traileru je ovšem zřejmé, že se nebude jednat o čistou adaptaci. Vše začne tím, že mladík Tim Walker/princ Tamino (Jack Wolfe), přijede do Rakouska studovat na Mozartově internátní škole. Ve škole projde starými hodinami a objeví se v Mozartově fantaskním světě Kouzelné flétny, kde začne prožívat dobrodružství Wolfgangovy opery. V upoutávce můžeme vidět nebezpečného hada, samotnou kouzelnou flétnu, Papagena s tváří Iwana Rheona, Královnu noci Byrnellu (Sabine Devieilhe), princeznu Paminu (Asha Banks) i Sarastra (Morris Robinson).

Film měl premiéru na Zurišském filmovém festivalu 2022, do mezinárodních kin ale půjde až 10. března 2023. Vzhledem k tomu, o jakou se jedná nestárnoucí klasiku, byste si jej neměli nechat ujít!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *