18+ Filmy & seriály

Thanksgiving: o letošní Díkuvzdání se budeme bát

Režisér a scénárista Eli Roth v roce 2007 vytvořil falešný trailer na neexistující hororový snímek Thanksgiving pro Grindhouse Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. A nebyl jediný: spolu s ním trailery natočili i Rodriguez a Eisener, a později z nich vznikly samostatné filmy Machete a Somrák s brokárnou. Z původního vtipu se tak vyklubaly dva snímky, a nyní k nim Roth přidává, o 16 let později, i ten svůj.

Děj Thanksgiving se bude pravděpodobně odehrávat v osmdesátkách v malém městečku Plymouth v americkém Massachusetts, a měl by to být klasický slasher. Vraždit bude postava Poutníka (Pilgrim) se sekerou, známá pouze jako „John Carver“. Můžeme se těšit na hodně krve a napínavé řádění psychopatického vraha, a to vše během populárního amerického svátku, co více si přát?

Možná to, aby za jeho činy byl nějaký smysluplný důvod. Roth totiž v roce 2007 v rozhovoru pro Rolling Stone magazín sdělil, že měl se svým kamarádem Joshem (který hraje Poutníka v původním traileru), již od dětství vymyšlený background vraha z Thanksgiving: „Dítě se zamiluje do krocana, a potom jeho otec krocana zabije, a dítě pak vyvraždí celou rodinu a je šoupnuto do psychiatrické léčebny, a pak se vrátí a mstí se městu.“ Trochu doufám, že to byl jen vtip a nebude to skutečný původ Poutníka, protože jakkoliv je to legrační představa, že ve slasheru umírají všichni kvůli prastaré krocaní vraždě, tak by to trochu podkopalo vážnost celého filmu. I když, kdyby se ten flashback pořádně natočil…

V hlavních rolích budou Patrick Dempsey (Chirurgové, Kouzelná romance) jako šerif a Addison Rae (Takový normální kluk), dále ve filmu budou hrát Jalen Thomas Brooks (Supergirl), Nell VerlaqueMilo ManheimNell VerlaqueGina GershonTim Dillon, a Rick Hoffman. Jak si povedou a kdo všechno padne sekerou vraždícího šílence (a v jakém pořadí) se teprve uvidí. Film zatím nemá PG rating, ale doufejme, že bude hodně, hodně vysoko.

Takže, nachystejte krocana, Thanksgiving bude mít premiéru 17. listopadu 2023!

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *