Hry

Terra Invicta dlouho očekávaná grand strategie

Autoři opěvovaného rozšíření Long War pro hru X-COM se před několika lety pustili do své vlastní strategické hry Terra invicta. Dnes už si říkají Pavonis Interactive, mají vydavatele v Hooded Horse a i přes odklady se u této grand strategie dočkáme předběžného přístupu. Když se X-COM rozhodl změnit svůj vzorec z přechozích iterací a byl vytvořen zajímavý globální survival titul. Země se spojí, aby zastavila masivní mimozemskou invazi. Tvůrci téhle strategie se rozhodli významně inspirovat u Firaxis Games, ale celý konflikt se rozhodli vést trochu jinak. Co by se stalo, kdyby se různé frakce na naší planetě rozhodly tuto invazi vyřešit po svém?

Bojuj, uteč, vydělávej

Ocitáme se v době, kdy Země čelí mimozemské invazi, což lidstvo nevede ke sjednocenému boji, jak tomu bylo ve hře X-COM. Naopak planeta se štěpí do sedmi různých frakcí, kdy za jednu z nich můžete hrát. Bude jen na vás, jakým směrem se vydáte. Můžete s touto hrozbou bojovat, utíkat před ní a nebo pokud jstě ziskuchtivý zkusit z celé situace profitovat. Možností k dosáhnutí vítězství v Terra Invicta bude mnoho. Všechno to má být navíc okořeněno o vesmírné bitvy, které půjde kompletně ovládat. S tím je spojeno hodně výzkumů a teorií o cestování vesmírem.

Celkově vzato je Terra Invicta mimořádně působivá. Množství výzkumu a plánování, které bylo do titulu vloženo, aby byl co nejrealističtější a to bez ohledu na příběh. Tým z Pavonis Interactive uvedl, že čas, kdy pracoval se slavným studiem Firaxis Games jim v tomto velmi pomohl. „Firaxis nám pomohl naučit se dělat skvělou hru. Byli ochotní a podporovali nás. Titul vás po grafické stránce nemusí uchvátit. Ostatně taktické strategie mají svá pozitiva někde úplně jinde a stále se jedná o indie titul.

Když se člověk podívá na letošní rok vypadá to, jakoby žánr strategií zazžíval novodobou renesanci. Milovníci žánru budou těžko vybírat, kterému titulu dát přednost. Terra Invicta je pak titul, na který se dle videa rozhodně vyplatilo počkat a každopádně by neměl být opomíjen. Pavonis Interactive nechybí ambice, ale díky modifikaci Long War víme, že jsou schopni očekávání naplnit. Můžeme jen doufat, že se jim tenhle jejich první projekt povede. Ostatně již 26. září si titul budeme moci vyzkoušet v předběžném přístupu. Hra bude k dispozici na službě Steam.

1 Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *