Publicistika

Stranger Things bude mít prequel v podobě The First Shadow

Jeden z nejsledovanějších seriálů na Netflixu se pere o první místo snad už jen s Wednesday či Hrou na Oliheň, a ačkoliv si na poslední řadu budeme muset ještě nějakou tu chvíli počkat, daleko blíže k nám je premiéra prequelu Stranger Things: The First Shadow. Zde vás ale nejspíše zklameme, jelikož se nejedná o seriál a ani film, který byste si na zmíněné streamovací platformě mohli pustit v pohodlí domova. Jestliže však máte od 17. listopadu cestu do Londýna, pak rozhodně zvažte návštěvu divadla The Phoenix Theatre – tam se totiž od toho dne hra zařadí do místního repertoáru.

Prequel mohl vzniknout díky podpoře Netflixu a také Sonia Friedman Productions Limited. Samotný tým tvůrců se pak skládá z režiséra Stephena Daldryho (Solo: A Star Wars Story, Obi-Wan Kenobi, Stranger Things) a Kate Trefry, která dílo napsala. Vše je, jak už lze vydedukovat, založeno na původním příběhu od bratrů Drufferů, Jacka Thorna (Harry Potter a Prokleté Dítě) a opět Kate Trefry.

Stranger Things: The First Shadow na prknech

Originální příběh sérií známe – parta dětí opakovaně čelí smrtícím hrozbám v podobě nestvůr z obráceného světa, nebo-li Upside Down. Nejsou v tom ale sami, a tak se postupně boří stereotypy o tom, že jim přece nikdo neuvěří. Naopak se jejich tým postupně rozšíří o dospělé, kteří jsou při nich stůj co stůj, ať už jsou středem výsměchu nebo ne. Nicméně vedle snahy porazit zlo také čelí vlastním problémům, a tak nejsou vždy za jedno. Do toho sami rostou a postupně dospívají, jejich životy se mění s příchodem nových lásek, přátelství, ale i se smrtí. Jo a taky s příchodem nadpřirozena.

Bezpochyby budete souhlasit s tvrzením, že ústřední postavou seriálu je Jedenáctka (nebo Jane či El, chcete-li). Dívka se schopnostmi, nad kterými v normálním světě zůstává rozum stát nejenom všem ostatním, ale zjevně mnohdy i jí samotné. Právě díky její minulosti se postupně dozvídáme, že není jediná, a dokonce, že jednou bylo i dítě číslo jedna. Jeho život je v seriálu nastíněn, ovšem divadelní hra má v tomto ohledu v plánu jít ještě o něco hlouběji.

Na co se tedy v Stranger Things: The First Shadow můžeme těšit? Píše se rok 1959 a život v Hawkins je trošičku jiný. Zatímco ti, které již známe ze seriálu coby dospělé, jsou o něco mladší a řeší své životní trable, do města přichází nová rodina a s nimi i mladý chlapec Henry Creel. Nový začátek pro ně však nebude tak růžový, jak si představovali a stíny minulosti pro ně mají mít až příliš hluboké kořeny…

Stranger Things: The First Shadow | Teaser
Jsem umělecká duše, co se tak nějak snaží najít svoje místo na světě, stejně jako mnozí ostatní. Ráda však zkoumám cokoliv nového, zvláště pak, co se her, filmů a seriálů týče. Občas se zaseknu i nad nějakou tou knihou, ale spíš to jsem já, kdo se pokouší sepsat něco k světu a pak to v melancholii, že to bude naprostý propadák, uvrhne v zapomnění. Mimo jiné i ráda maluju a kreslím, nově i v digitální verzi, a jednou bych se tomu chtěla profesionálně věnovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *