Hry

Steelrising se odkládá na druhou polovinu roku

Akčního RPG od společnosti Spiders se bohužel nedočkáme tak brzy. Původní plán zněl, že se Steelrising měl na prodejních pultech objevit v červnu letošního roku. Vývojáři však chtějí zajistit hráčům co nejlepší herní zážitek hned v den vydání a to se rozhodně cení. Vydání se proto posouvá na 8. září 2022. Společně s vyjádřením o posunutí termínu jsme dostali i gameplay trailer, kde se podíváme na bojový systém a širokou škálu zbraní.

Společnost Spiders na svém titulu už nějakou dobu pracuje a minulý rok prozradili, že Steelrising se dočkají všichni hráči na PC i konzole poslední generace.

Děj Steelrising se odehrává v alternativní realitě uprostřed Francie. Král Ludvík XVI se trochu zcvoknul a jeho armáda robotických vojáků terorizuje Paříž. V roli robotické válečnice Aegis se tak postavíte na stranu odboje a musíte pomoci Velké francouzské revoluci nastolit znovu pořádek a mír v zemi.

Soubojový systém si bere hodně z souls her. Nejvíce se však soubojový systém podobá stylem k Sekiro: Shadows Die Twice. Hlavní postava disponuje arzenálem zbraní jako jsou muškety, meče nebo vějíře, které lze využívat jako štíty. Můžete rovnou zapomenout na souboje, kdy vlítnete mezi skupinu nepřátel a všechny zmasíte. Je třeba se hodně krýt a vyhýbat se. K pohybu lze využít i hák, kterým se dá pohybovat po mapě poměrně snadno a efektivně. Vývojáři navíc potvrdili i body k rychlému přesunu, takže nemusíte mít strach, že se budeme jen houpat jako náš dobrý soused Spider-Man.

Kromě obyčejných nepřátel nás čekají i výzvy v podobě bossů. S těmi už taková zábava nebude. Stačí udělat pár chyb a rozsekají vás na nudličky. Kromě hlavních bossů, které nalezneme v hlavní příběhové lince se ve hře ukrývá i několik vedlejších. Tam už bude záležet zcela na každém hráči, jestli se do něj pustí nebo ne, ale společně s poražením každého bosse postava získá i speciální odměny, které se vždycky hodí. Těšíte se na Steelrising? Nebo preferujete úplně jiný herní styl?

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *