Anime Filmy & seriály Recenze

Staří známí se ukazují v Pokémon: The Arceus Chronicles

Co by to bylo za rok, kdybychom se nedočkali nového Pokémoního projektu? Pokud pomineme hry, které na nás Nintendo pravidelně sype, jsou tu seriály a filmy, dál a dál rozvíjející Pokémoní svět. Zatím posledním přírůstkem do filmové rodiny je Pokémon: The Arceus Chronicles. Film původně vznikl jako čtyřdílný seriál, doplňující děj Pokémon Journeys: The Series a byl vypuštěn počátkem tohoto roku. K nám se ale dostal až ve spojené verzi, ve které byl promítán na srpnovém Pokémon 2022 World Championships, a v současné době jej můžete nalézt na Netflixu.

V Sinnoh se udělalo horko

Pokémon: The Arceus Chronicles je takovým malým fanservisem, který potěší více Pokémoních generací: na oslavách v regionu Sinnoh se totiž setkají Ash, Goh, Dawn, Brock a Cynthia, samozřejmě s jejich Pokémoními parťáky. Bylo milé vidět tyto známé tváře. Jejich užívání si cizokrajné kultury je ale brzy přerušeno zprávou od mýtického Pokémona Arcea. Rozhodnou se vše vyšetřit a vydají se tak, v Brockově letounu, na horu Mount Coronet, aby všemu přišli na kloub. Na místě zjistí, že tam řádí podivný Heatran, a že v tom všem má prsty partička Team Galactic, která chce z pomoci kousku Arcea otevřít bránu mezi světy…

Arceus vs. Heatran

První plus filmu, které musím vypíchnout je, že tam nejsou ani fouskem nastrčení žádní Rakeťáci. Je to docela úleva: Jesse a James jsou sice záporáckými evergreeny, ale bylo fajn sledovat film s o něco schopnějšími antagonisty. Animace byla pěkná, zejména Pokémoní útoky a krajina vypadaly skvěle: styl kresby odpovídá posledním trendům, které jsou i v posledních Pokémon seriálech. Sice jsem si pořád na tohohle více dětsky vyhlížejícího Ashe nezvykla, ale to je bohužel jen můj boj.

Příběh je celkem zajímavý, i když si říkám, že by bylo fajn, kdyby se jednou nemotal kolem legendárních Pokémonů. Na druhou stranu, přesně na tom jsou všechy filmy této franšízy založené: tyto ultrasilné bytosti se objevují právě v nich a ve hrách, aby je vidělo co nejširší publikum. Děj Pokémon: The Arceus Chronicles není úplně dětinský, a Brock a Cynthia tam vnášejí dospělý nadhled. Navíc mě opravdu potěšilo, že Brockovi ponechali jeho posedlost ženami (a jeho zklamání z odmítnutí), i když okleštěné jen na úplné minimum.

Co je trochu na škodu, je to, že je v seriálu dost výplně: třeba hra, kterou Ash, Goh a Dawn hrají s replikami starých Pokébalů, vlastně neplní v příběhu žádnou zásadní roli a kdyby tam nebyla, asi by se nic nestalo. Samotná záchrana Heatrana působí chaoticky, a je jen s podivem, že si s ním Alfa Pokémon neporadí sám: ale opět, je to základní premisa a základ žánru televizních Pokémoních příběhů, že kde není Ash, tam se nic nevyřeší. I zde tedy Ash vymyslí konečný způsob, jakým planoucí bytost zachránit.

Trochu mě mrzí i hudba: vůbec není zapamatovatelná. Zpěv Lugii si budu pamatovat do smrti, zde nic takového bohužel nebylo, byla to prostě jen Pokémon klasika. Pár minut po vypnutí filmu už nebudete vědět, jaké tóny v něm vlastně hrály…

Pohodová Pokémon podívaná

Pokémon: The Arceus Chronicles nemá úplně čím překvapit, pokud tedy patříte mezi alespoň trochu Pokémony políbené obecenstvo. Děj je předvídatelný a všichni dopředu víme, jak to celé dopadne. Ale dobře se na to kouká, a na ty, kteří se nemohli každou sobotu ráno dočkat, až uvidí své oblíbené příšerky na televizní obrazovce, dýchne při sledování tohoto filmu kupa nostalgie. Pokud tedy toužíte vidět něco trochu infantilnějšího a zavzpomínat na staré dobré časy s Ashem a jeho Pikachu, směle do toho!

Pokémon: The Arceus Chronicles

68% Skóre

Příjemné rozšíření Pokémoního světa za doprovodu starých známých postav. Nechybí akce a napětí, ale příběh je předvídatelný a má hluchá místa.

PLUSY

  • Animace Pokémoních bojů
  • Staří známí z předchozích seriálů

MÍNUSY

  • Předvídatelnost děje
  • Některé scény působí jen jako výplň
  • Bez Ashe by se opět nic nevyřešilo

Detail hodnocení

  • Herecké výkony/dabing 0%
  • Scénář 0%
  • Vizuál 0%
  • Hudba 0%
  • Dialogy 0%

editor
Cosplayerka, fotografka, copywriterka, vášnivá hráčka deskových her... a v hloubi duše bláznivý geek!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *