Hry

Star Wars Jedi: Survivor oficiálně oznámeno spolu s dalšími podrobnostmi

Asi mnohým z vás neunikla informace, že se dočkáme pokračování hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Pokračování s názvem Star Wars Jedi: Survivor bychom se měli dočkat příští rok. Hra vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S a znovu se setkáme s protagonistou předchozí hry Calem Kestis i jeho robotickým parťákem BD-1. Na pokračování pracuje společnost Respawn Entertainment.

Děj se bude odehrávat pět let po událostech Star Wars Jedi: Fallen Order. Jeden z posledních zbývajících rytířů Jedi Cal Kestis je stále na útěku před Impériem a jeho Inkvizitory. A právě nejvyšší Inkvizitor, který v předchozím díle plnil úlohu spíše stínové postavy se tentokrát dostane mnohem více do popředí. Nové místo tajemné postavy pak zaujímá postava ve vodní nádrži, před kterou stojí právě Cal s BD-1.

Máme potvrzeno, že titul nebude podporovat cross-gen. Herní ředitel projektu Stig Asmussen, říká, že díky tomu bude boj ve hře mnohem dynamičtější.

Ještě před dokončením Jedi: Fallen Order měl náš tým vizi, jak přenést dobrodružství pro Cala, BD a posádku do pokračování. U Jedi: Survivor pracujeme v těsném závěsu s Lucasfilm Games, abychom navázali na dědictví Jedi: Fallen Order . Využíváme pokročilé technologie k vytvoření dynamičtějšího boje Jedi a filmového vyprávění, abychom rozšířili Calův příběh, zobrazili jak dospívá a přežívá v temných časech. Nemůžeme se dočkat, až se později v tomto roce podělíme se světem o tuto hru.

Stig Asmussen

Kromě informací máme k dispozici i teaser, který hře dodává poněkud tajemný a hrozivý nádech.

Stig Asmussen se v rozhovoru rozpovídal i o podrobnostech, na kterých si hra zakládá. Samozřejmostí je Ray Tracing. Osvětlení v reálném čase pomáhá ke zpracování díla, aby vypadalo více filmově. Druhou věcí, kterou si Stig pochvaluje jsou pevné disky konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Rychlost načítání umožní načítat tuny obsahu opravdu rychle a vyhneme se tak načítacím obrazovkám.

Star Wars Jedi: Survivor nemá zatím konkrétní datum vydání, ale Jeff Grubb z VentureBeat uvedl, že vydání se plánuje v rozmezí únor – březen roku 2023. Přímé záběry ze hry očekáváme příští měsíc během událostí Summer Game Fest nebo Xbox a Bethesda Games Showcase. Proto zůstaňte ve střehu a sledujte s námi další podrobnosti.

editor
Obyčejný hráč videoher, nadprůměrný hráč Dungeons and Dragons, příšerný pisálek a excelentní provokatér šéfredaktora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *